1 Milyon İşsize Yönelik Çalışma

1 Milyon İşsize Yönelik Çalışma

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açıklamalarda 1 milyon 100 bin işsiz gence müjde verdi. Bakan Müezzinoğlu işsiz gençlere yapılacak olan eylem planını ne zaman açıklayacaklarını da belirtti. İşte 1 milyon 100 bin işsize devlet

Liseden, üniversiteden mezun olan gençlerin en büyük sıkıntısı iş bulamamak. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan verilere göre işsizlik %13 seviyelerine yaklaşmıştı. Genç işsizlik oranı ise %24,5 olarak açıklanmıştı.

İşsizliğin azaltılması için İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden istihdam seferberliği düzenlendi. Buna göre 31 Aralık 2017 tarihine kadar işverenler mevcut çalışanlarına ek olarak alacak çalışanların sigorta ve vergi yükleri devlet tarafından karşılanacak.

Bu düzenlenen istihdam seferberliği İşbaşı Eğitim Programı kapsamında hayata geçirilmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da gençlerin işsizlik oranını indirecek bir eylem planı çalışmasında olduklarını belirtti.

Bakan Müezzinoğlu 1 milyon 100 bin işsiz gencin çoğunun üniversite mezunu olduğunu belirtirken bayram sonrasında açıklayacakları eylem planıyla genç işsiz oranını en aza indireceklerini açıkladı. Amaçlarının Türkiye’nin yarınları daha iyi olması olduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin potansiyelinin buna yetecek güçte olduğunu ifade etti. 1 milyon 100 bin işsiz gencin nitelikli olduklarını ve nitelikli eleman, nitelikli girişimci olmaları konusunda destekleyeceklerini belirtti.

Düzenlenmiş olan istihdam seferberliği hakkında da konuşan Bakan Müezzinoğlu, işsizlik oranını %24,5’tan %21’e kadar indirdiklerini de açıkladı.

Biz de İş İlanları Kariyer haber sitesi olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bayram sonrası açıklamayı planladığı 1 milyon 100 bin genç işsiz hakkındaki eylem planını yakından takip ediyor olacağız. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.