10.000 Polis Memuru Başvurusu Başladı

10.000 Polis Memuru Başvurusu Başladı

Polis memuru alımları için kılavuz yayınlandı. Online başvuru linki ve daha birçok detay haberimizde…

9.000 erkek, 1.000 kadın aday olmak üzere toplam 10.000 aday asıl olarak alınacaktır. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları, o yıl belirlenen kontenjanın dışında tutulurlar. İnternet üzerinden ön başvuru tarihleri 8-19 Ağustos 2016 olarak belirtilmiştir. Başvuru Ücreti yatırma tarihleri de 8-19 Ağustos tarihleri arasındadır. Adayların sınav yerleri Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden 20 Eylül 2016 tarihinde açıklanacaktır.

Sınav sonuçlarının ilanı da yine Polis Akademisi’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Adaylarda KPSS puan şartı da aranmaktadır. 2015 veya 2016 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak ve Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş ve çocukları için 2015 veya 2016 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak gerekmektedir.

Sınav başvuru ücreti 75 TL olarak belirtilmiştir. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü kapsamında olan eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.

Adaylarda aranan genel nitelikler : Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.) , 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1987 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) olarak belirtilmiştir.

Ayrıca silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak da adaylarda aranan şartlar arasındadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum