10.000 Sağlık İşçi Alımı Duyurusu Yayımlandı! Kura Sonucu Yedek Atama

10.000 Sağlık İşçi Alımı Duyurusu Yayımlandı! Kura Sonucu Yedek Atama

Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen 10 bin sağlık işçisi alımı kapsamında yedek adaya atama duyurusu yayımlandı. Bakanlık atama başvuru işlemleri ve atamaya esas belgeler bu yazımızda.

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 6-7 Nisan 2022 tarihli sürekli 10.000 işçi alımı kurası sonucuna göre yedek olarak yerleşenlerin göreve başlama işlemleri hakkında duyuru yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı yapılan branşlar

Bakanlık taşra teşkilatında 10.000 kadroya “Temizlik Görevlisi, Özel Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Elektrikçi, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Marangoz, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Klinik Destek Elemanı(Hastane), Şoför,” mesleklerinde atamalar yapıldı.

Sağlık işçi alımı yedek ataması

6-7 Nisan’da noter kurası çekilerek asil ve yedek adaylar belirlenmişti. Yerleşen adayların listeleri Bakanlığımızca İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilmişti. Asıl olarak yerleşen hak sahiplerinden; istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyenler, başvuru yapmayanlar; başvuru yaptığı halde atama şartlarını taşımayanlar, ataması yapılıp göreve başlamayanlar yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartlara haiz olanlardan yedek atama yapılacak.

Atama belgeleri ve başvuru süreci

Sağlık Bakanlığına 10 bin işçi alımı kapsamında yedek olarak yerleşenlerin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları 5-8 Aralık 2022 tarihleri arasında atamaya esas belgeleri ile birlikte yedek olarak yerleşmeye hak kazandıkları İl Sağlık Müdürlüklerince alınacaktır. Değerlendirme de 9-12 Aralık’ta olacak. İşte atama belgeleri:

Açıktan Atama Başvuru Formu, askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, görev yapmasına engel olabilecek akıl ve ruh hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu, Mal Bildirimi Formu, öğrenim belgesinin aslı veya noter onaylı örneği isteniyor. Aşağıdaki duyuru bağlantılarının olduğu Sağlık Bakanlığı YHGM adresinden tüm detayları hemen öğrenebilirsiniz.

Sağlık işçi alımı atama duyuruları.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
30 Yorum