10.041 Lira Maaşla Kadrolu En Az Lise VHKİ Memur Personel Alımı Açıklandı

10.041 Lira Maaşla Kadrolu En Az Lise VHKİ Memur Personel Alımı Açıklandı

Kamu Kurumu bünyesinde 10 bin 41 TL net maaşla olmak üzere Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni memur personel alımı bugün açıklandı. Güncel başvurular ve şartlar bu yazımızda yer alıyor.

T.C. Hakimler ve Savcılar Kurulu veri hazırlama ve kontrol işletmeni VHKİ alımı duyurusu yayımlandı. 2022 yılı KPSS puanı esas alınarak yapılacak yarışma (uygulamalı ve sözlü) sınav sonucu ve öğrenim durumuna göre 10 uncu dereceli 2 ve 9 uncu dereceli 4 kadro olmak üzere toplam 6 veri hazırlama ve kontrol işletmeni alımı yapılacaktır. İşte gerekli tüm şartlar ve başvuru detayları.

Hakimler ve Savcılar Kurulu memur alımı genel başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, Ocak ayının birinci günü itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak,  KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

VHKİ alımı mezuniyet şartları

Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına (Usulüne uygun sertifika veya kurs bitirme belgesi ibraz etmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.) sahip bulunmak gerekiyor.

Kamuda VHKİ maaşları ne kadardır?

VHKİ Memur maaşı bekar çalışan için 8 bin 882 TL'dir. Eşi çalışmayan ve 1 çocuklu memur için ayrıca eş yardımı 758 TL, çocuk yardımı da 166 TL'dir. Bu şekilde VHKİ maaşı da NET olarak 9.806 TL'dir. Öte yandan sendikalı memur için de 3 ayda bir 706 TL toplu sözleşme ikramiyesi de verilmektedir. Sendikalı memur ise 10.041 TL NET eline gerçmektedir. 2023 Ocak zammı ile birlikte memur maaşı artışı ile değişecektir. 

Kamu personel alımı başvuru süreci

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından 9 ve 10. Derece kadrolara VHKİ alımı yapılacak. 19 Aralık ile 23 Aralık 2022 tarihlerinde başlayacak başvurular şahsen olacak. Adaylar HSK internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak gerekli diğer belgelerle birlikte Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliğine yapılabilecek. İşte gerekli başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/hsk-personel-alimi.20221201171933.pdf  

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum