10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Detayları

10 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Detayları

Lise, Önlisans ve Lisans Mezunları Arasından KPSS Şartı Aranmaksızın Yapılacak Olan 10 Bin Özel Harekat Polisi Alımında Bilinmesi Gereken Önemli Hususlar ve 31 Aralık 1989 Şartı Mağdurlarının Talepleri.

Aylardan beri adayların dört gözle beklediği 10 Bin Özel Harekat Polisi alımı başvuruları başladı. Adalar 14 Kasım 2016 tarihine kadar internet ortamından ön başvurularını yapmaları gereklidir. Ön başvurularını yapan adaylardan 75 TL sınav ücretini yatırmayanların başvuruları geçerli olmayacaktır. Öncelikle yayınlanan ilanda ki şartları sizlere sunalım.

Özel Harekat Polisi alımı için: lise, ön lisans, lisans mezun olmak, yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve sonrasında doğanlar). Olarak belirlendi.

28 yaşından gün almamış olmak şartı eklenmiş olup, 31 Aralık 1989 ve sonrası doğanlar ibaresi nedeniyle binlerce kişi mağdur olmaktadır. Aynı veya benzer yaş şartlarında genellikle başvuruların yapıldığı yılın ilk günü esas alınmaktadır. Yani 1 Ocak 1989 ve sonrası doğanlar başvurabilir ibaresi konması daha uygun olacaktır. Zira 30 Aralık 1989 tarihinde doğan birisi de 28 yaşından gün almamış bulunmaktadır.

İnternet üzerinden Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden ön başvurusunu yapıp sınav ücretini yatıran adaylardan sınava çağrılanların istenen belgeleri hazır bulundurmaları ve sınav döneminde teslim etmeleri gereklidir.
Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin Özel Harekat Polisi alımı

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum