10 Bin Özel Harekat Sınav Duyurusu

10 Bin Özel Harekat Sınav Duyurusu

İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala’nın duyurmuş olduğu özel harekat polisi alımları için başvurular 10 Ekim tarihi itibariyle başlayacaktır.

671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuzaltı aydan fazla süre geçmemiş olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okullardan mezun olan kişiler Özel Harekat Polisi olarak istihdam edilecektir. 10 Ekim tarihiyle başlayacak olan başvurular için istenilecek belgeler başvuru tarihinden önce yayınlanacaktır.

Alımlarda diğer şartlar ise başvuruyu sadece erkek adaylar gerçekleştirecek olup, erkek adayların askerlik şartını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları yapılarak adaylar polis meslek eğitim merkezlerine alınacaktır. Özel Harekat Polisliği’ne alım yapılacak kişi sayısı 10 bin olarak belirtilmiş olup, eğitim süresiyle ilgili detaylar henüz paylaşılmamıştır.

 Özel Harekat Polis memuru maaşları ise memurun nerede görev yaptığına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin batıda çalışan bir polis memuru 100 lira görev tazminatı alıyorsa, doğuda çalışan polis memuru 400-500 lira arasında bir görev tazminatı alacak. Bu miktar özel harekat polislerinde daha da artmaktadır ve yaklaşık 1000 lira görev tazminatı alırlar. Normal bir polis memurunun maaşını 3400 liradan ele alırsak özel harekat polislerinin maaşları da 4500 ile 5000 lira arasında değişiklik göstermektedir.

Başvurmak isteyen adayların Polis Akademisi internet sitesini ziyaret ederek şartları sağladığı takdirde başvurularını yapmaları gerekmektedir. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
95 Yorum