10 Bin PÖH Alımında 28 Yaş Şartı Kaldırılmalıdır

10 Bin PÖH Alımında 28 Yaş Şartı Kaldırılmalıdır

29 Ekim 2016 Tarihli Resmi Gazete de Askerlik Şartı Kaldırıldı. Bayanların başvurusunun önü de açılmış oldu. Yüzbinlerce Aday Yaş Şartının Kaldırılmasını İstiyor.

POH 29 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete de yayınlanan 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Madde 28 ile yapılan düzelnemede: 3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunları, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir. Bu fıkra kapsamında alınacak olanların eğitim süresi ve eğitim şekline ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar Bakanlık tarafından belirlenir.” denildi.

Bu değişiklik sonrasında "28 yaşından gün almamış olmak" şartı aynen devam etmesi aday ların tepkisine neden oldu. Vatan savunmasının yaş ile orantılı yapılmayacağını 15 Temmuz 2016 darbe gecesinde hepimiz şahit olmuştuk. Özel Harekat Polisi olmak için tüm fiziksel yeterliliklere sahip 35 yaşında ki biri neden ilana sırf bu yüzden başvuramasın.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım önderliğinde tüm Milletvekilleri ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'dan gelen bu haklı talepleri Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak bizde talep ediyoruz. 3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinden "28 yaşından gün almamış olmak" şartı kaldırılmalıdır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
44 Yorum