10 Bin POMEM Alımı Sonuçları Açıklandı

10 Bin POMEM Alımı Sonuçları Açıklandı

18. Dönem POMEM 9.000 erkek, 1.000 kadın Polis Memuru adayı alımı sonuçları açıklandı. İşte Kazananların Listesi Hemen Tıklayıp İnceleyebilirsiniz, Sonraki Süreç Ne Olacak.

10 Bin (9.000 erkek, 1.000 kadın) POMEM Polis Memuru adayı alımı başvuruları 8 Ağustos 2016 ile 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılmıştı. Yapılan başvuru sonucunda sınava hak kazananlar arasından yapılan sınav sonuçları açıklandı.

Peki 10 Bin POMEM başvuru şartları neydi: 2015 veya 2016 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak ve Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş ve çocukları için 2015 veya 2016 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak gerekmektedir.

Sınav başvuru ücreti 75 TL olarak belirtilmiştir. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü kapsamında olan eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1987 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) olarak belirtilmişti.

10 Bin POMEM alımı sonuçları için kurumun resmi internet sitesinden yapılan açıklama: Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.