100 Bin İşçi İŞKUR Tarafından Aranıyor

100 Bin İşçi İŞKUR Tarafından Aranıyor

İş Olanakları sunulan İş Kurumu Türkiye’de özel iş ilanlarında 100 Bin işçi alımı gerçekleştiriyor. Başvuracak adayların Öğrenimleriyle alakalı İş Bulmalarına Kolaylık sağlanıyor. Başvuracak adaylar nereye nasıl gibi sorularda yanıt buluyor.

Alınacak 100 Bin kişi alımına nasıl başvuruluyor. Adaylar İş Kurumu Üzerinde alacakları şifre ile giriş yaparak kendilerine uygun olan işi seçerek internet ortamında başvuru yapabiliyorsunuz.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarını İşçi, Memur ve Kamu Personel Alımlarına sitemiz üzerinden daha hızlı ve etkin bir şekilde bulabilirsiniz.

Türkiye’de özel sektör 98 bin 472 eleman arıyor. Bunların yarısından fazlası 7 meslekte toplanıyor. En çok eleman aranan pozisyon 29 bin 232 ile beden işçiliği olurken, satış danışmanları temizlik ve güvenlik görevlileri arananlar arasında yer alıyor.

Ülkemizde İstihdam seferberliği ile işe kavuşan çalışan sayısında rekorlara imza atılırken, özel sektör personel alımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. İş arayanlarla işverenleri bir araya getiren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), halen 98 bin 472 eleman arıyor. Her gün pek çok işsizi işe yerleştiren, işverenlerden de yeni taleplerini almaktadırlar.

Bu alımların başlarında inşaat işçisinden temizlik elemanına, satış danışmanından avukata kadar hemen her alanda açık iş olduğunu duyurdu. Aranan eleman sayısının yarıdan fazlası 7 meslekte toplanıyor. 7 meslekte toplam 49 bin 472 açık iş mevcuttur.

Alımlarda en çok eleman aranan pozisyon ise beden işçisi olarak belirtilmiştir. Türkiye genelinde pek çok firma 29 bin 232 beden işçisi arıyor. En çok açık iş ilanı bulunan ikinci pozisyonda ise 4 bin 972 kişi ile satış danışmanları bulunuyor. Satış danışmanlarını 4 bin 219 kişi ile temizlik görevlileri takip ediyor.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.