11 İL Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Tatil

11 İL Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Tatil

Hayatı olumsuz etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle 11 il ve bazı ilçelerde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi. Bazı illerde yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edilme ihtimalinin olduğu bilgisi verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yoğun kar yağışının geleceğini ve bazı bölgelerde fırtınalara neden olacağından don ve buzlanmalara karşı Valilikleri uyarmıştı.

Yoğun kar yağışının devam ettiği Başkent Ankara’ da eğitim öğretime bir gün süre ile ara verildi. Ankara Valiliğinde gerçekleştirilen toplantının ardından yazılı açıklamada bulunuldu. Yazılı açıklamaya göre il genelinde yoğun kar yağışının hızını artırarak devam ettirdiğinden hayatı olumsuz etkileyeceği ve kazalara sebebiyet verilmemesi için 29 Aralık 2016 Perşembe günü Resmi ve Özel okullar bir gün süre ile eğitim öğretime ara verilmiştir, dendi. Hamile ve engelli çalışan kamu görevlileri bir gün idari izinli sayılacağı bilgisine’de yer verildi.

Kütahya İlinin tavşanlı ilçesi’ de yoğun kar yağışı sebebiyle hayat koşulları olumsuz yönde etkilendiğinden eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi.

Isparta ilinde yoğun kar yağışı sebebiyle İl Merkezi ve bağlı köyler bunlara ek olarak Sütçüler ve Yalvaç ilçelerinde taşımalı sürdürülen eğitime ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi.

Eskişehir merkezi ve ilçelerinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi.

Çankırı ilinin Ilgaz ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle ve olumsuz hava şartlarının devam etmesinden dolayı eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi.

Uşak kent merkezi yoğun kar yağışı sebebiyle 29 Aralık 2016 Perşembe günü ilk ve orta öğretim okullarına bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verildi.

Manisa İlinin Sarıgöl, kula ve selendi ilçelerinde yoğun bir biçimde yağan kar nedeniyle taşımalı öğrencilere yönelik okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Bilecik İlinin Bozüyük ilçesinde taşımalı eğitim yapan okullar bir gün süre ile eğitim öğretime ara verildi.

Afyonkarahisarın İlçesi Bolvadin yoğun şekilde kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemesi sebebiyle eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildi.

Denizli ilinde yoğun kar yağışının devam etmesi ile toplam 8 ilçede eğitim ve öğretime ara verildi. İlçeler Babadağ, Çameli, güney ilçeleri, buldan, yenice, Serinhisar ve kocapınar mahallesi eğitim ve öğretime ara verildi.

Pamukkale İlinde bir çok ilçe kar nedeniyle tatil. Tatil edilen ilçeler Uzunpınar, güzelpınar, akçapınar, belenardiç, akdere, ve çardak söğüt mahallesi ile Acıpayamda taşımalı eğitim öğretim gören okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Karaman ilinde kar yağışının çok yoğun olmasından dolayı 29-30 Aralık 2016 Perşembe ve Cuma günleri iki gün süre ile eğitim ve öğretime ara verildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.