1100 TL Tam Kapanma Yardım Ödemesi Yapılacak! Hak Sahipliği Sorgulama Açıldı

1100 TL Tam Kapanma Yardım Ödemesi Yapılacak! Hak Sahipliği Sorgulama Açıldı

Tam kapanma sürecinde 2 milyondan fazla haneye olmak üzere bin 100 TL yardım ödemesi yapılacak. Tam kapanma sosyal yardım programı ve tüm detaylar bu yazımızda.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından son dakika yapılan açıklamada 1100 TL sosyal yardım destek ödemelerinin 2 milyondan fazla haneye yapılacağını açıkladı. Destek başvurusu olmaksızın SYDV tarafından tespit edilen 2 milyondan fazla hane için 1100 TL destek ödemesi yapılacak. 1100 TL Yardım Ödemesi Yapılacak! Hak Sahipliği Sorgulama Açıldı. Destek ödeme sorgulama sayfasına haberimizin en altından erişim sağlayabilirsiniz.

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) başvuruya gerek olmaksızın 1100 TL destek ödemesinin yapılacağını açıkladı.

e-Devlet’ten Yeni Başvuruya Gerek Kalmadı

Bir önceki başvuruları e-Devlet’ten alınmıştı. Tespit edilen bu kişilere başvuru olmaksızın ödeme yapılacak. 2 milyondan fazla haneye hane başı olmak üzere bin 100 lira tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi yapılacak.

Hak Sahipliği Sorgulama

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun, e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümünden kontrol edilebilecektir.

Ödemeler Banka Hesaplarına, Kartlara veya Hanelere Teslim Edilecek

Saha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacak. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı'na kadar konutlarına teslim edilecek. 1100 TL Yardım Ödemesi Yapılacak! Hak Sahipliği Sorgulama Açıldı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum