12 Bin Yeni Sağlık Personeli Alımı Öncesi Oluşan En Son KPSS Puanları

12 Bin Yeni Sağlık Personeli Alımı Öncesi Oluşan En Son KPSS Puanları

Sağlık Bakanlığı 12 bin yeni sağlık personeli alım için başvuruları alacak. KPSS 2020/11 kapsamında olması beklenen 12 bin sağlık personeli ataması öncesinde lise, önlisans, lisans en son taban puanlar kaçta kaldı?

KPSS puan üstünlüğüne göre 12 bin sağlık personeli alımı daha yapılacak. Sağlık Bakanlığına KPSS ile yeni 12 bin sağlık personeli alımı daha yapılacak. Personel alımlarında sadece KPSS puanı olacağından bir önceki atamalar önem kazanırken, puan üstünlüğüne göre yapılacak atamalarda sözlü sınav da olmayacağı özellikle Bakan Koca tarafından açıklanmıştı.

12 Bin Sağlık Personeli Alımı Başvuruları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 bin yeni sağlık personeli alımı için birkaç gün içinde ÖSYM’de başvuru kılavuzunun yayımlanacağını açıklamıştı. 100 binlerce lise, önlisans ve lisans adayı sağlık personeli atama kılavuzuna odaklandı. Bu hafta içi itibarıyla da ÖSYM’de 12 bin sağlık personeli alımı için KPSS 2020/11 ataması kapsamında başvuruların açıklanmasını bekliyoruz.

2020 KPSS lisans puanları belli olmuştu. Ayrıca 2020 Önlisans KPSS puanları da bu hafta belli oluyor. Fakat bugün yapılan KPSS 2020 lise puanları önümüzdeki ay açıklanacağından bu atamada eski puanlar kullanılacaktır. Dolayısıyla özellikle lise için son atama puanları oldukça önemlidir. Şimdi Son atamada gerçekleşen en düşük lise, önlisans ve lisans puanlarına bakalım.

Önlisans Mezunu Sağlık Personeli Alımında Oluşan En Düşük Puan

KPSS 2020/5 ile 3 bin 287 önlisans mezunu sağlık personeli alımı yapıldı. En düşük atamalı puan ise T.C. Sağlık Bakanlığı Arıcak İlçe Devlet Hastanesi – Elazığ, Sağlık Teknikeri (Eczane) alımı 69,02897 KPSS puanı ile gerçekleşti.

Lisans Mezunu Sağlık Personeli Alımında Oluşan En Düşük Puan

KPSS 2020/5 ile 11 bin 677 lisans mezunu sağlık personeli alımı yapıldı. En düşük atamalı puan ise T.C. Sağlık Bakanlığı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi - Afyonkarahisar'a 52,91298 KPSS puanı ile gerçekleşti.

Lise Mezunu Sağlık Personeli Alımında Oluşan En Düşük Puan

KPSS 2020/5 ile 3 bin 27 lise mezunu sağlık personeli alımı yapıldı. En düşük atamalı puan ise Bursa 21 Nolu Acıl Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım) en düşük puanlı atama 76,94903 KPSS puanı ile gerçekleşti. Ayrıca Bursa 38 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım) en düşük benzer puanlı diğer atama 76,94126 KPSS puanı ile gerçekleşti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum