12 Ekim’e Hazırlık TYP Personel Alımı Yapılacak

12 Ekim’e Hazırlık TYP Personel Alımı Yapılacak

Bilindiği üzere MEB 12 Ekim tarihinde yüz yüze eğitim geçişi erteledi. İŞKUR TYP personel alımı bu kapsamda planlanarak ilanlara çıkarak yüz yüze eğitim öncesinde gerçekleştirecek.

İŞKUR TYP personel alımı bekleyenler için ilanlar yayınlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı okulların yüz yüze eğitime açılış tarihini 12 Ekim’e erteledi. Okullar yüz yüze eğitime açılmadan önce İŞKUR TYP personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Alınacak kişiler 9 ay süre ile istihdam edilecek. Milyonlarca kişinin merakla beklediği İŞKUR TYP ilanları kapsamında başta MEB olmak üzere farklı birçok kurumda vatandaşlara iş olanağı sağlanmaktadır.

İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında işçi alımları gerçekleştirilecek. MEB, okulların yüz yüze açılması doğrultusunda yeni personel alımı gerçekleştirecektir. Güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı başvuruları çok yakında başlayacak! Milyonlarca kişinin beklediği MEB güvenlik görevlisi ve hizmetli alımları yapılacak.

kur-typ-personeli-alimi.jpg

TYP katılım şartları neler

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç).

TYP personelinin yapacağı görevler

Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları yapacak.

TYP Personel seçim şartı

2017 yılında, TYP katılımcı seçiminde hakkaniyetin ve toplumsal huzurun sağlanması adına ''başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP'lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birinin katılabileceği'' yönünde düzenleme yapılmıştır.

2019 yılında yapılan düzenleme ile ''ADNKS'ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP'ye katılamayacağı'' yönünde düzenlemeler getirilmiştir.

TYP başvuru ekranı

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum