125 Orman Muhafaza Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

125 Orman Muhafaza Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

Orman Genel Müdürlüğü 125 kamu personel alımı ilanı için başvurular 1 Kasım 2017 'da başlıyor. İşte aranan şartlar.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet sunacak olan 125 kamu personeli alımı yapılacak. Alıma ilişkin ilan 12 Ekim tarihinde gelmişti. Başvuruların başlamasına ise sayılı günler kaldı. 1 Kasım 2017 tarihinde başlayacak olan başvurular 15 Kasım’a kadar devam edecek. Başvurular is elektronik ortamda gerçekleşecek.

Kontenjan Ne Kadar?
Orman muhafaza memuru alımı için toplam kontenjan Türkiye genlinde 125 kişi olarak ilan edildi. Bu kişilerin 20 kişi Balıkesir’de, 35 kişi Bolu’da, 35 kişi Kastamonu’da ve 35 kişi ise Zonguldak’ta istihdam edilecek.

Başvuru Şartları Neler?
Bu ilana başvuru yapacaklar 2016 yılında yapılan KPSS sınavından P93 puan türünden en az 50 puan almış olmalıdırlar. Ayrıca 2 yıllık ön lisans olan şu bölümlerden mezun olmak gerekiyor: ormancılık ve orman ürünleri, orman işletmeciliği, orman ürünleri, ormancılık, odun dışı orman ürünleri, fidan yetiştiriciliği, budama ve aşılama, fidan ve fidecilik, av ve yaban hayatı, avcılık ve yaban hayatı.

Bu şartları taşıyan adaylardan başvurusu kabul edilen ve en başarılı görülen adaylar uygulama sınavına girmeye hak kazanacaklardır. Bu adaylar KPSS puanı yüksek olandan başlayarak düşük olana doğru belirlenecektir. Kadronun 4 katı kadar aday uygulama sınavına girmeye hak kazanacaktır.

 Uygulama sınavına girecek olan adaylar ilan edilecektir. Uygulama sınavında da başarı sağlayan adaylar işe alınmaya hak kazanacaktır.

Sınava ve başvurulara ilişkin olan hususlar Orman Genel Müdürlüğü resmi web sitesinden duyurulacak ve kişilere tebligat yapılmayacaktır. Bu nedenle gelişmeleri takip etmekte fayda var. 

Adaylarda Aranan Şartlar
Adaylar başvuru yapmadan önce sağlık kurulu raporu almalıdırlar. Sağlık kurulu raporu ile birlikte askerlik belgesi, ilgili KPSS puanı çıktısı ve diploma istenen belgelerdendir. Ayrıca adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklardır ve bu soruşturmadan olumlu dönüş almak gerekir.

Başvurular OGM resmi web sitesinde açılan link üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır. Şahsen, posta yoluyla ya da vekâleten başvuru yapılamayacaktır. Başvurular 1 Kasım itibariyle sitede açılacaktır, kaçırmayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.