12500 Sağlık Personeli Alımı İçin Duyuru

12500 Sağlık Personeli Alımı İçin Duyuru

Devlet Personel Başkanlığı sağlık personeli alımı hakkında duyuru yayımladı. Duyurunun detayları haberimizde…

Devlet Personel Başkanlığı’nın yeni yayınladığı duyuru odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonlarını ilgilendimektedir.

Başkanlığın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre; odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonlarına başvurmak isteyen adayların ve bahsedilen pozisyonlarda lisansüstü eğitim almış adayların, 12 Haziran 2017 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir. Her bir kadro için, belirtilen alanlarda düzenlenmiş yüksek lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi gerekmektedir.

Başkanlığın bahsedilen duyuları haricinde daha önce başvuru yapmış ve bilgileri sisteme alınmış adayların tekrar başvurmaları gerekmemektedir. Odyolog, perfüzyonist, dil ve konuşma terapisti ile sağlık fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adayların Devlet Personel Başkanlığı’na başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016 KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016 KPSS Ortaöğretim – Ön Lisans sınav sonuçları baz alınacaktır.

Tercih yapmak isteyen adaylar tercihlerini, 7-13 Haziran 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilmiş olan kurallara göre ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik numaraları ve şifreleriyle yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.