13 Bin Polis Alımında KPSS ve Yaş Şartları Kaldırılmalı

13 Bin Polis Alımında KPSS ve Yaş Şartları Kaldırılmalı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayınlanan 21. Dönem POMEM başvuru kılavuzunun ardından Önlisans ve Lisans mezunu adayların bir çoğu yaş şartlarından dolayı mağdur olmaktadır. Ayrıca Önlisans ve Lisans arasında oluşan KPSS puan farkıd

İş İlanları Kariyer haber sitesi olarak kamu istihdamı konusunda bütün takipçilerimizi bir yandan bilgilendirirken bir diğer taraftanda onlardan gelen talepleri yerine ulaşması adına haber yapıyoruz.

13 Bin polis memuru alınacağı bilgisi Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandığı andan itibaren memur adayları arasında heyecan meydana getirmişti. Adaylar yaklaşık olarak 16 gün kılavuzun yayınlanmasını bekledi. Beklenen kılavuz 21 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı.

Yayınlanan kılavuzda yer alan bilgiye göre; Lisans Mezunları için KPSS puanı en az 60 puan olarak belirlenirken, Önlisans mezunları için belirlenen KPSS puanı ise en az 70 oldu. Bu açıklamanın ardından adayların ilk tepkisi puan farkının ortadan kaldırılması veya KPSS şartının tamamen kaldırılması oldu.

Adayların en çok şikayetçi olduğu bir diğer husus ise 31 Aralık 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak. Bu şartın ilanlarda yer alması bir çok adayca üzüntüyle karşılanmıştır.

Yıllarca Fetönün idari yapılanması sonucunda polis memuru olamayan adaylar günümüzde yaş şartları nedeniyle yine mağdur edilmektedir. Adayların talepleri yaş şartlarının kaldırılarak eşit şartlarda yarışmaya tabi tutulmaları. Hak edenlerin atanması için; 30 yaş üstü kişilerin başvurusunun alınarak yapılacak sınavlar sonucunda yeterli mi yoksa yetersiz mi oldukları kanaatine varılması elzem olmuştur.

İş İlanları Kariyer haber sitesi olarak 13 bin polis memuru alımında KPSS ve Yaş Şartlarının kaldırılmasını Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve İçişleri Bakanımızdan istiyoruz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum