13 Şehirde DSİ Personel Alımı Sona Eriyor (Mülakatsız Başvuru Ekranı)

13 Şehirde DSİ Personel Alımı Sona Eriyor (Mülakatsız Başvuru Ekranı)

Devlet Su İşleri “DSİ” bünyesinde sözleşmeli kadrolara güncel ve yeni kamu personel alımı başvuruları tamamlanıyor. 13 şehir için mülakatsız olmak üzere başvurular alınacak. Kamu atama süreci bu yazımızda.

2022 yılı Devlet Su İşleri DİS yeni ve güncel personel alımı başvuruları kapsamında bu yazımızda 13 şehir ilanına başvuru sürecini ve tüm detayları hazırladık. DSİ yeni personel alımı atamasında mülakat olmayacak. Atamalar KPSS puan sırasına göre gerçekleştirilecek. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz ve başvurular.

Devlet Su İşleri “DSİ” personel alımı (genel şartlar)

657 sayılı devlet Memurları Kanunu DMK’daki şartlara haiz olmak gerekmektedir. Öte yandan adayların T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlikle ilişiği olmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmaması gerekmektedir. İşte kontenjanlar ve diğer şartlar.

Memur alımı yapılacak iller

Aydın 1, Artvin 3, Erzurum 1, Isparta 1, Kahramanmaraş 2, Kastamonu 2, Kars 3, Mardin ili Dargeçit ilçesi 3, Samsun 1, Sivas 1, Şanlıurfa 3, Trabzon 1, Van 4 olarak açıklandı.

Kamu personel atama başvuru mezuniyetler

Devlet Su İşleri DSİ memur alımı için adayların Hukuk Fakültelerinin veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki üniversitelerin Hukuk Programı bölümünden mezun olması şartı yer almaktadır. Ayrıca başvuru yapmak isteyen adayların Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olması, 2020 KPSSP3 puan türünden de en az 70 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir. İşte sürece dair detaylar.

Personel atama başvuru tarihleri

Devlet Su İşleri “DSİ” kamu memur alımı için başvuru iş ve işlemleri 28 Temmuz 2022 tarihi dahil olmak üzere yapılabilir. Hemen bu başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı üzerinden gerekli tüm detayları bulabilirsiniz.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/dsi-personel-alimi.20220630160945.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum