1300 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Duyurusu! Başvuru Sonuçları-KPSS Puanları

1300 Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Duyurusu! Başvuru Sonuçları-KPSS Puanları

Ticaret Bakanlığı bünyesinde 1.300 kadroya gümrük muhafaza memuru alımı başvuru sonuçları açıklandı. Başvurusu kabul edilen adayların tüm KPSS puanları belli oldu. Fiziki yeterlilik parkuru ve tüm detaylar bu yazımızda.

Ticaret Bakanlığı tarafından 2.500 sözleşmeli memur alımı kapsamında 1.300 kadroya yapılan başvurulardaki sonuçlar belli oldu. 1.300 sözleşmeli gümrük muhafaza memuru fiziki yeterlilik sınavına katılmaya hak kazanan adaylar belli oldu. Sözleşmeli Muayene Memuru ve Sözleşmeli Büro Personeli alımı kapsamında 1.200 kadro için başvuru sonuçları da önümüzdeki günlerde açıklanacak. Tüm KPSS puanları ve fiziki yeterlilik parkuruna dair tüm detaylar bu yazımızda.

En düşük en yüksek KPSS puanları

En yüksek KPSS puanı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri için 89,62447 olurken en düşük 70,00247 oldu. Ayrıca en yüksek KPSS puanı Merkez birimi için 91,95456 olurken en düşük 74,78289 oldu.

Gümrük Muhafaza Memuru tüm puanlar

Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru (Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri) Fiziki Yeterlilik Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adaylar ile Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru (Merkez) Fiziki Yeterlilik Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adaylar ve oluşan TÜM KPSS puanlarına haberimizin en altından ayrıca erişim sağlayabilirsiniz.

Fiziki yeterlilik sınavı nasıl yapılacak?

Ticaret Bakanlığı bünyesinde 1.300 kadroya Uygulama (Fiziki Yeterlilik) Sınavı Uygulamalı (Fiziki Yeterlilik) sınavına 4 kat aday olmak üzere 4.200 aday çağrıldı.

Adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılabilmeleri için aile hekimliği, devlet veya özel sağlık kuruluşundan alacakları “fiziki yeterlilik sınavına katılabilir” ibareli tek hekim raporunu sınav esnasında görevli personele ibraz etmesi şart.

Parkur kamera ile kayıt altına alınmakta olup; başlangıç ve bitiş çizgilerinde 3 metre genişliğinde fotosel bulunmaktadır. Fotoselden alınan sonuçlar herkes tarafından dijital olarak görülebilecek boyutta olacaktır.

Öncelikle adaylara komisyon yetkilileri tarafından fiziki yeterlilik parkuru tanıtılacaktır. Parkur esnasında gerçekleşen herhangi bir yaralanma/sakatlanmadan komisyon sorumlu değildir. Adı okunan aday, kimliği ile birlikte kendini komisyona tanıttıktan sonra kameraya doğru dönüp, kendini bir kez daha tanıtıp parkura yönelecektir.

Aday “BAŞLA” komutu ile başlama çizgisini geçtiği anda süresi başlayacaktır. Erkek ve Kadın Adaylar İçin Fiziki Yeterlilik Sınavı Kılavuzuna ve sınav öncesi gerekli tüm detaylar için haberimizin en altındaki duyuru metninden ayrıca erişim sağlayabilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı 1.300 Gümrük Muhafaza Memuru alımı başvuru sonuç duyurusu:

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum