14.599 Lira Net Maaşla Kadrolu 50 Memur Alımı! Başvuru Ekranı

14.599 Lira Net Maaşla Kadrolu 50 Memur Alımı! Başvuru Ekranı

Kamuya Kadrolu yeni memur alımı başvuruları sona eriyor. GİH sınıfı kadrolara başvurulara dair tüm süreci ve şartları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli detayların yer aldığı haberimiz.

Sermaye Piyasası Kurulu SPK’ye kadrolu 50 memur alımı yapılıyor. Süreç tamamlanıyor. Sermaye Piyasası Kurulu (Kurul) İstanbul Temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri GİH sınıfı 8. Derece kadrolara atama yapılacak. 40 Uzman Yardımcısı ile 10 Bilişim Uzman Yardımcısı alımına dair tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Kamu personel alımı (genel şartlar)

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak gerekiyor. Başvuru için 35 yaşını doldurmamış olmak, SPK ile diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak, giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak gerekmektedir.

Sermaye Piyasası Kurulu personel alımı (mezuniyetler)

40 adet uzman yardımcısı kadrosu için 2021 ve 2022 (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP25, KPSSP26, KPSSP27, KPSSP28 ve KPSSP45 puan türlerinin herhangi birinden en az 75 ve üzeri puan almak şartı var. Mezuniyetler de şu şekildedir:

Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, İşletme ve Ekonomi, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Hukuk, Fen, Fen-Edebiyat, Mühendislik, Ticari Bilimler, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, Uygulamalı Bilimler, Yönetim Bilimleri Fakültelerinin ve 4 yıllık eğitim veren Bankacılık ve Sigortacılık, Turizm İşletmeciliği ve Bilişim Bilimleri, Uygulamalı Bilimler, Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik, Uygulamalı Yabancı Diller Yüksekokullarının bölümleri olan Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Finansman, Bankacılık ve Sigortacılık, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Ekonomi/İktisat, Ekonomi ve Finans, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği, Hukuk, İktisat, İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, İşletme, İşletme Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme Mühendisliği, İşletme-Ekonomi, Kamu Yönetimi, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Maliye, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansal Yönetim bölümü mezunları başvurabilir.

Ayrıca Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği, Pazarlama, Sermaye Piyasası, Sermaye Piyasası Denetim ve Derecelendirme, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finansman, Uluslararası Finans, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası İşletme, Uluslararası İşletme Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret ve Pazarlama, Yönetim Bilişim Sistemleri, Aktüerya ve Risk Yönetimi, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Finansal Ekonometri, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme, Gayrimenkul ve Varlık Değerlendirme, Girişimcilik, İslam Ekonomisi ve Finans, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Girişimcilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finans, Yönetim Bilimleri, Finans ve Bankacılık, Gümrük İşletme, İslam İktisadı ve Finans, Yerel Yönetimler bölümlerinden veya yukarıda sayılanlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak gerekiyor.

10 bilişim uzman yardımcısı kadrosu için 2021 veya 2022 (KPSS), KPSSP1, KPSSP2 ve KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden en az 75 ve üzeri puan almak gerekiyor. Başvuru için adayların şu bölümden mezun olması gerekiyor.

SPK personel alımı başvuru tarihleri

Sermaye Piyasası Kurulu “SPK” memur alımı için adaylar başvurularını online olarak yapabileceklerdir. Başvurular 25 Kasım 2022 tarihi dahil olmak üzere online olarak aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden hemen yapılabilir. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/spk-memur-alimi.20221109102504.pdf

SPK başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.