14 Bin 500 Bekçi Alım Şehirleri Belli Oldu

14 Bin 500 Bekçi Alım Şehirleri Belli Oldu

Bekçi alımlarında 14 Bin 500 kişi için ilana çıkmaya başladı. Alımı yapılması öngörülen diğer şehirler şöyle.

Bekçi alımı ilk ilana çıkan şehir İstanbul 2 Bin kişi ile çıkmıştır. Alınacak bekçiler şehirlerin nüfus yoğunluğuna göre kadro sayıları da değişkenlik gösterecektir. Alımlar KPSS şartsız yapılacaktır.

Emniyet Genel Müdürlüğü 14500 bekçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bekçi alımları illerde Valilik ilçelerde Kaymakamlık aracılığı ile iki aşamalı sınav olarak yapılmaktadır. İlk sınav mülakat sınavı olup bu sınavda başarılı olan adaylar arasından yazılı sınava girecek adaylar belirlenmektedir. İkinci aşama yazılı sınav mülakat sınavını kazanan adaylara 50 soru ve 60 dakikalık sınav şeklinde yapılmaktadır.

Bekçi alımları hangi illere kapsamaktadır. Bekçi alımları başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Diyarbakır, Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Erzincan, Erzurum, Trabzon, Rize ve Konya olarak istihdam edileceği öngörülen şehirlerdir.

Gece bekçileri hangi koşullar da görev yapmaktadır. Bekçiler akşam 22:00 den sonra bekçilik görevine başlar ve sabah 07:00 itibariyle görevi biter. Bekçiler ne kadar maaş alır. Gece bekçileri maaşları alt limit 2800 lira üst limit ise 3300 liraya kadar maaş alabilmekteler.

Bekçi alımları ile ilgili bazı şartlar şöyle: Başvuracak adaylar en az lise mezunu en çok Lisans üstü mezunları başvurabilir. Bekçi alımlarında yaş şartı üst limit olarak 30 yaş olarak açıklanmıştır.

Ayrıca alımları gerçekleştirilecek olan bekçilerin askerliğini yapmış olma şartı bulunmaktadır. Bekçiler ilan tarihi itibariyle 1 yıl süreyle alım yapılacak şehirde ikamet etmiş olması gerekmektedir.

Bekçi alım ilanları beklenmekte olup valilikler aracılığı ile ilana çıkılması beklenmektedir. Takipçilerimiz için bekçi alımları kısa süre içerisinde ilana çıkılacağı bilinmekte olup bu ilanlar anlık olarak sizlere duyurulacaktır. 2017 yılı bitmeden 14 Bin 500 bekçi alımı gerçekleşmiş olacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum