14 Bin 500 Bekçi Alımlarında Askerlik Şartı Kaldırılmalı

14 Bin 500 Bekçi Alımlarında Askerlik Şartı Kaldırılmalı

Bekçilik Alımlarında Askerlik Şartı Kaldırılmalı. Bilindiği Üzere 25 Ağustos 2017 Resmi Sayılı Gazetede yayınlanan 14 Bin 500 Bekçi alımı yayınlanmıştır. Bu alımlarda 18 ile 30 Yaş arası adayların Başvurabilecekleri ilana Askerlik Şartı Eklenmiştir. Asker

25 Ağustos 2017 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ilanda 14 Bin 500 bekçi kadrosuna yer verilmiştir. Bu bekçi alımlarında İlkokulu bitirmiş olma şartı yanında 30 yaşından büyük olmaması ve Askerliğini yapmış olma şartı aranmaktadır.

Çarşı ve mahalle bekçiliği alımlarında illerde Valilik İlçelerde Kaymakamlıklar ilan yayınlayarak alımlar gerçekleştirilecektir. Alımlar yayınlandığı zaman İş İlanları Kariyer Sitemiz olarak siz değerli takipçilerimiz ile paylaşılacaktır.

Bekçi alımlarında bekçi adayları özellikle yaş şartının sıkıntılı olduğunu ikamet şartıyla birlikte daha zorlandıklarını bu yüzden yaş şartının esnetilmesi talepleri arasındadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartlar taşımak, güvenlik ve arşiv yönetmeliği kapsamında güvenlik ve arşiv soruşturmasının temiz çıkması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan bir adayın devlet memurluğuna alımlarda 35 yaş sınırını hatırlatarak bekçi alımlarında aynı şekilde yaş şartının en az 35 yaşa kadar çekilmesi adayların talebidir.

Çarşı ve mahalle bekçisi alımları için adaylar ilan hangi ilde yayınladıysa ikamet ettiği o ilde en az 1 yıl ikamet ediyor olmalıdır. Adaylarda aranan yaş şartı ise 18-30 olarak belirtilmiştir.

Çarşı ve Mahalle Bekçi 14 Bin 500 kişi alımına başvuracak adaylar için sitemiz olarak sosyal medya üzerinden yaş şartının esnetilmesi için haber yaparak yayınlıyoruz. Siz değerli takipçilerimizde bu talebin daha büyük şekilde Yetkililere duyurmak için Sosyal medya araçlarıyla paylaşımlarda bulunarak destek olabilirsiniz.

Bekçi alımlarında Askerlik Şartı Esnetilmesini Cumhurbaşkanına yazmak için CİMER'e 14 Bin 500 Bekçi Alımlarında Askerli Şartının Esnetilmesi Talebi İçin BİMER'e başvurabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
19 Yorum