14 Bin Öğretmen KHK Olmadan mı Gönderilecek

14 Bin Öğretmen KHK Olmadan mı Gönderilecek

PKK sempatizanlığı yaptığı nedeniyle görevlerinden uzaklaştırılması düşünülen öğretmenlerin sayısı artabilir.

Yaklaşık 14 bin öğretmenin araştırmasının 1 yıldır sürdüğü elimize ulaşan bilgiler arasında. Bu öğretmenler çeşitli sebeplerden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihraç edilecekler listesine alındı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın  da açıklamalarına göre bu öğretmenler tedbir amaçlı açığa alınacak. Öğretmenlerin açığa alınmasında en büyük etken, terör örgütüne karşı ilgi duymak ve o terör örgütünün propagandasını daha fikirleri yeni yeni şekillenen öğrenciler üzerinde uygulamak.

Geleceğimizin, çocuklara emanet olduğu düşünüldüğü zaman bu 14 bin öğretmenin yaptığı akıllara sığmayacak tarzdan bir iş. Bu öğretmenler belirlenirken en önemli çalışmayı istihbarat birimleri yürüttü. İstihbarat birimlerinin yanında velilerden gelen şikayetler de bu öğretmenlerin listelenmesinde önemli bir etken oldu. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığı uzmanları okulları ziyaret ederek öğretmenlerin tavır ve davranışlarını inceledi.

Yapılan bu incelemeler sonrasında, istihbarat birimlerinden elde edilen bilgiler de dahil olmak üzere, 14 bin öğretmenin listesi oluşturuldu. Bu 14 bin öğretmen sadece doğu illerimizde bulunmamakta. Batıda bulunup da PKK propagandası yapan öğretmenlerin olduğu da tespit edildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın tespit ettiği o 14 bin öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından KHK olmadan ihraç edileceği konuşulan konular arasında. O 14 bin öğretmenin yerini doldurması amacıyla da hem alınacak olan 15 bin öğretmen hem de dershane öğretmenlerinden alınacak olan 5 bin öğretmen, ihraç edilen öğretmenlerin yerine görevlendirilecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.