14 Bin Öğretmenin Yerlerinin Değiştirileceği Açıklandı

14 Bin Öğretmenin Yerlerinin Değiştirileceği Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı görev yapmakta olan kadrolu öğretmenlerden 14 Bin tanesinin yer değişikliği geliyor. Başbakan Binali Yıldırımın açıklamasının ardından MEB öğretmenlerine duyuru yapması bekleniyor.

Başbakan Binali Yıldırımın gizli ajandasında 14 Bin Öğretmen var.Hükümet toplantısında doğuda görev yapan pkk ile ilişkisi olan 14 bin civarında öğretmenin yerlerinin değişeceği konusunda mesaj verdi.

İlk ders zilinin çalacağı 19 Eylül’ için  Başbakan Yıldırımdan çarpıcı açıklamalar geldi. Eğitim öğretimde yeni anlayış modeli ile Milli Eğitim Bakanlığımızı adeta üst kurmuş pkk ve uzantılarını temizleme kararı aldık ancak pkk sempatizanı, şu veya bu şekilde örgütle bağlantısı olan öğretmenlerin yerlerini değiştirerek yarınlarımız olan yavrularımıza en iyi şekilde vatanına milletine faydalı birer birey olma ahlaki kuralları en iyi şekilde aşılayan eğitim ve öğretim verecek öğretmenleri atamak olacak.

Başbakan Yıldırım pkk örgütüne bulaşan öğretmenler tespit edilmiş durumda bu sebeple 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yaptık. O bölgede 5 yeni devlet üniversitesi açtık, 500’ yüz ün üzerinde engelli öğretmen ataması yaptık. 2016 yılı için 100’lerce okul yaptık derslik sayımızı 11 bin civarında artırdık.Binlerce özel okulumuz hizmet vermekte, sanayi bölgelerimizde meslek okullarımız hayat buldu. Sanayi bölgelerinde meslek okullarımıza tam not veren sanayicilerimiz için meslek okullarını zorunlu hale getiriyoruz. Bu okullardan mezun olanlara teknisyen ünvanı vererek kaliteyi ve kalifeyi artırmayı planlıyoruz.

Öğrencilerimiz isterlerse mühendislik alanlarını okuyup kendilerini geliştirerek ülkelerine ve milletine en güzel şekilde hizmet etmeye devam edecekler diyerekten sözlerine ekledi. Başbakan daha sonra öğrencilerimize bilhasa meslek lisesi öğrencilerine devlet desteğinin 4000 Bin TL ile 6,750 TL ile yardımlar vereceğini ve hükümetimizin yavrularımızın yanında olduğumuzu bilmelerini isterim dedi. Başbakan 2016 - 2017 eğitim öğretim yılınını öğretmenlerimize ve öğrencilerimiz için başarı dolu bir yıl olması temenisinde bulundu. 

Başbakan Binali Yıldırımın 14 Bin öğretmenin yerlerinin değiştirileceği ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığından açıklama beklenmektedir.

 

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum