15 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak! Tüm Detaylar

15 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak! Tüm Detaylar

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir tarafından yapılan açıklamaya göre Ankara ilinde 15 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Başkan Demir açıklamasında 300 işletmenin yer alacağı HAB OSB sayesinde 15 bin kişiye istihdam imkanı sunulacağını ifade etti. Detaylar haberimizde.

300 İşletme konumlanacak

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir; Ankara ili Kahramazankazan ilçesinde bulunan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde 150 tanesi sanayi kuruluşu 300 işletmenin yer almasının planlandığını, bu sayede 15 bin kişiye istihdam olanağı sağlanacağını söyledi.

730 hektarlık bir alanda kurulacak

HAB OSB’de düzenlenen müteşebbis heyet toplantısına katılan İsmail Demir burada basın mensuplarına açıklamalar yaptı. Demir; "Savunma Sanayii Başkanlığı, Ankara Sanayi Odası, Ankara Valiliği ile Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği ortaklığında kurduğumuz HAB OSB ile uzay ve havacılık sektörüne yönelik yerel ve uluslararası imalat sanayi işletmelerini bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

730 hektarlık alana yayılan HAB OSB'de yaklaşık 150'si sanayi kuruluşu olmak üzere 300 işletmenin yer almasını planlıyoruz. Tam olarak faaliyete geçmesiyle yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlanacak" ifadelerini kullandı.

Güçlü bir ortaklık yapısı var

Sanayi bölgesinde kurulacak TeknoHAB Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin, mevcut örneklerine kıyasla önemli bir farkı olduğunu dile getiren Demir, "Ülkemizde bulunan teknopark yönetici ve işletici şirketleri, üniversite temelli olarak kurulmaktadır. TeknoHAB'ın üniversite temelli olmayan, ortaklık yapısı incelendiğinde, Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde ve vakıf şirketlerinden oluşan güçlü ortaklık yapısı gereği ihtisaslaşmış bir teknoloji geliştirme bölgesi olmasını gerektiriyor. TeknoHAB, SSB'nin yanı sıra, SSTEK, ASELSAN, TUSAŞ, HAVELSAN, HAB ve Gazi Üniversitesi ortaklık yapısıyla faaliyetlerini sürdürecek." dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.