15 Bin Öğretmen Ataması Olacak

15 Bin Öğretmen Ataması Olacak

CNN Türk Programına Katılan Başbakan Binali Yıldırım Ankara 1 İdare Mahkemesinin vermiş olduğu kararla 2010 KPSS ile atananlar için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

86 Bin Memurun Görevi Tehlikede

2010 KPSS’nin iptal edilmesi sonucu 86 Bin Memur ataması yapılmış olmasından dolayı Başbakan Binali Yıldırım Mahkemenin verdiği karara göre ya bunların hepsi atılacak, ya da kopya çekenler tespit edilip atılacaklar’ dedi.

CNN Türk Gündem Özel programına konuk olan Başbakan Binali Yıldırıma Mahkemenin vermiş olduğu 2010 KPSS için ne yapılacağı sorulularına cevap verdi. 2010 KPSS ile 5 – 6 yıldır memurluk ataması yapılan 86 Bin kişi için iki seçenek olduğunu söyleyerek,  Yasa düzenleyeceğiz, yada mahkeme kararını uygulayacağız. Ben Sosyal Güvenlik Bakanımızla bu konu üzerinde görüş alışverişinde bulundum. FETÖ, nün belli başlı kitleye mi yoksa hepsine mi, sorular verildi. 2010 KPSS sınav sonuçları incelenerek kopyacıların bulunma olasılığını gözden kaçırmamak gerek. 
Devlet Personel Başkanlığı 2010 KPPS sınavının ‘Genel Yetenek ve Genel Kültür’ bölümlerinin iptal edilmesi üzerine inceleme başlattıklarını şaibeli bulunmayan mağdur edilmeyecektir. Ankara 1 İdare Mahkemesi 2010 KPSS’ ye ilişkin iptal kararı yargı kararları göz önünde bulundurularak, mağduriyetin önüne geçilmesi yönünde azami olarak özen gösterilecektir, açıklamasına yer vermiştir.

Başbakan  tarih 15.07.2016 saat: 10;30 Sularında başlayan Vatanımızın Birliğine ve Bağımsızlığımıza darbe indirmeye çalışan Türkiye Cumhuriyeti Tarihinin en büyük terör örgütü FETO’nun DARBE girişiminin ardındaki sır perdesi aralanıyor. Bu Aziz Milletin ekmeğini yiyip her türlü makam ve mevkilerde yer alan bu alçaklara geçit vermeyen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN ve Vatan, Namustur Şereftir  nidasıyla yola çıkan Aziz Milletin üstün gayret ve çabası sayesinde Cuntacı FETO’ terör örgütüne dur demiştir.

Bütün devlet tersanelerine sızmış her türlü faili meçhul cinayetlerin ardında olan bu örgüt Milli Eğitim Bakanlığımız gibi güzide kurumda öğrencilerimizi can parelerimizi teslim edip onların geleceğini burada zavallı “FETO” terör örgütünden nemalanmış ve atanmış öğretmenlerin ellerine teslim etmeyeceğiz Milli Eğitim Bakanlığımız geçit vermeyerek 23 – 24 Bin Öğretmen açığa alınmıştır diyerekten ekledi.

Tv Kanalları ve haber sitelerinde okulların 3 ekim de, açılacağı söylentilerine cevap veren Başbakan öyle bir şey yok, Okullar planlandığı tarihte açılacaktır. MEB’te çok sayıda açığa alınan öğretmenin yerleri için ne düşünüyorsunuz. Bilindiği üzere 23 – 24 Bin Öğretmen açığa alınarak yerleri boşalan Eğitim – Öğretimin kesintisiz devam etmesi için 15 Bin Öğretmen ataması yapması için Milli Eğitim Bakanına talimat verdim, dedi.   

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.