15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Kılavuzu Bugün

15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Kılavuzu Bugün

Milli Eğitim Bakanlığı 2016-1017 Eğitim Öğretim Yılına yetiştirilmek üzere 15 Bin sözleşmeli öğretmenlik için atama kılavuzu bugün yayınlanıyor.

Sözleşmeli Öğretmenlik Kılavuzu Bugün Yayınlanıyor 
Milli Eğitim Bakanlığı daha önce sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili olarak açıklama yapmış olup takipçilerimizi haberdar etmiştik. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Sözleşmeli öğretmenlik için resmen tarih başlamış oldu. Ön başvurulur 8 Ağustos itibariyle başlıyor.

15 temmuz ‘FETO’ darbe girişiminden önce Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alacağını duyurmuştu. Dün 15 Bin öğretmen alınacağı haberini yapmıştık. Bu gün, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’den müjdeli haber geldi. Başbakan Binali Yıldırım’ın Cnntürk, te açığa alınan öğretmenlerin yerlerine atama olacak’mı sorusu üzerine Başbakan Milli Eğitim Bakanına talimat verdim, eğitim – öğretim başlamadan bu talimat doğrusunda 15 Bin sözleşmeli öğretmen ataması için çalışma başlattıklarını söyleyen (MEB Müsteşarı Yusuf Tekin) kılavuzun yarın yayınlanacağını 8’ Ağustos tarihi itibariyle adayların ön başvurularını alacağız, dedi.

8’ Ağustos tarihi itibariyle sözleşmeli öğretmenliğe başvuran adaylar için 18 sınav merkezinde mülakat yapılacağını söyleyen Tekin, kopyaya bulaşan veya (FETÖ) terör örgütüyle bağlantısı olanlar ihraç edildiğinden öğretmen atama ile ilgili genel koşulları değiştirme gereğinde bulunmadık, dedi.

Tekin’ 2010 KPSS genel kültür ve genel yetenek bölümlerini Ankara 1. İdare Mahkemesince iptali için Başbakanımızın açıklamaları arasında kopyaya bulaşmamış, suç işlememiş hiçbir vatandaşı mağdur etmeyeceğiz, dedi. Bilindiği üzere 2010 KPSS ile 80 bin civarında memur alımı yapılmıştı, bunların içerisinde 45 bin civarı öğretmen bulunmakta ancak Sayın Başbakanımız Mahkemenin kararı doğrultusunda hepsini çıkrada biliriz, ya da kanun değişikliliği ile suç unsuru olan kopya çeken, ya da yargıda soruşturması süren ve yargının kararı olan haricinde ki vatandaşlarımız kesinlikle mağdur edilmeyeceğini hatırlattı.Tekin bunun yanı sıra Bakanlığımıza yargının elinde olan suça bulaşmış öğretmen ve personelin isim listeleri elimizde var diyerekten sözlerine açıklık getirdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden kılavuz yayınlanmıştır. Kılavuzla ilgili yaptığımız haber ve kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.