1534 Nüfus Memuru Alımı Başvuru Sonuçları

1534 Nüfus Memuru Alımı Başvuru Sonuçları

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 1534 Büro Personeli (Nüfus Memuru) Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanma Sayfası. İçişleri Bakanlığı 1534 Nüfus Memuru Alımı Başvurusu Sonuçları Tüm İller Tek Sayfada.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 1534 nüfus memuru alımı başvuruları 15 Mayıs 2017 tarihinde alınmaya başlamıştı. Adaylar haberimizde yer alan açıklamaları inceleyerek ayrıca facebook sayfamızdan editörlerimize soru sorarak başvuru işlemlerini yaptı. Başvurular 22 Mayıs 2017 tarihinde saat 18:00 itibariyle sona erdi.

Kimler 1534 Nüfus Memuru alımlarında aranan şartlar: En az önlisans mezun, 35 yaşını doldurmamış, (01.01.1982 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSS P3, Önlisans mezunları için KPSS P93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olanlar başvuru yapabildi.

Başvurular tamamlandıktan sonra 26 Mayıs 2017 tarihi itibariyle İçişleri Bakanlığı tarafından her il için puan türüne göre ayrı ayrı olmak üzere belirlenen ve ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı nüfus memuru alımı başvuru sonuçları yayınlanacak.

Sıralamaya giren adaylar tarafından hazırlanacak olan belgeler: Başvuru sırasında aday tarafından elektronik ortamda doldurulan İş Talep Formunun imzalanmış ve fotoğraf yapıştırılmış bilgisayar çıktısı. Adayların elektronik ortamda doldurup çıktısını alarak, fotoğrafını yapıştırıp imzalayacağı 2 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ve formun kaydedilmiş flash belleği veya CD ’si. Diplomanın veya mezun olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi veya tasdikli sureti (Diploma fotokopisi, aslı ile karşılaştırılıp kontrol edilip onaylandıktan sonra diplomanın aslı adaya tekrar iade edilecektir. Son altı ay içinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf. Adayların yukarıda sayılan belgeleri en geç 30 Mayıs 2017 tarihi mesai bitimine kadar bulundukları İlin Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerine imza karşılığı elden teslim etmeleri zorunludur.

Nüfus memuru alımı sözlü sınav soruları; Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konulardan oluşur.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum