1534 Nüfus Memuru Alımı Başvurusu Sona Erdi Adaylar Ne Yapmalı

1534 Nüfus Memuru Alımı Başvurusu Sona Erdi Adaylar Ne Yapmalı

22 Mayıs 2017 Tarihi İtibariyle İçişleri Bakanlığı tarafından istihdam edilecek olan Bin 534 Nüfus Memuru (Büro Personeli) alımı başvuruları sona erdi. Başvuru yapan adaylar sitemize bir çok soru göndermektedir. İstenen Belgeler ne, formları ne zaman tesl

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından daha önceden ilan edilen 1534 büro personeli (nüfus memuru) alımı için başvuruları tamamlandı.

Başvurular sona erdikten sonra adaylar tarafından bir çok benzer soru sitemize iletilmektedir. Başvuru sonrasında adaylara süreci izah etmeye çalışalım.

Müracaatlar tamamlandıktan sonra adaylar; il tercihleri ve 2016 yılı KPSS (B) grubu lisans mezunları için KPSSP3 ve önlisans mezunları için KPSSP93 puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak puan sıralamasına tabi tutulacak olup, her il için puan türlerine göre ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar aday, mülakat sınavına katılmaya hak kazanacaktır.

Her il için puan türüne göre ayrı ayrı olmak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler, 26 Mayıs 2017 tarihinde internet sitemizden ilan edilerek duyurulacaktır.

Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerince yapılacak kontrolde Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunun eksik veya hatalı olması durumunda; formun yeniden düzenlenerek çıktısının alınması gerektiğinden adayların sınav başvuru belgelerini teslim ederken formun kaydedilmiş flash belleğini veya CD ’sini, yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların, yanlarında nüfus cüzdanlarını getirmeleri zorunludur. Gerekli kontrol işlemleri tamamlandıktan sonra nüfus cüzdanları ilgili adaylara tekrar iade edilecektir. Posta, mail, faks yoluyla gönderilen Giriş(Sözlü) Sınav Başvuru Belgeleri kabul edilmeyecektir.

Mülakata hak kazanan adayların elektronik ortamda doldurup çıktısını alarak, fotoğrafını yapıştırıp imzaladığı 2 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ile bir adet imzalayıp fotoğrafını yapıştırdığı İş Talep Formunun çıktısına aşağıda belirtilen diğer sınav başvuru belgelerini de bu belgelere ekleyerek en geç 30 Mayıs 2017 tarihi mesai bitimine kadar bulundukları İlin Valilik İl Yazı İşleri Müdürlük ‘lerine imza karşılığı elden teslim etmeleri gereklidir.

İstenen Belgeler; 1 - Başvuru sırasında aday tarafından elektronik ortamda doldurulan İş Talep Formunun imzalanmış ve fotoğraf yapıştırılmış bilgisayar çıktısı. 2 - Adayların elektronik ortamda doldurup çıktısını alarak, fotoğrafını yapıştırıp imzalayacağı 2 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ve formun kaydedilmiş flash belleği veya CD ’si. 3 - Diplomanın veya mezun olduğunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi veya tasdikli sureti (Diploma fotokopisi, aslı ile karşılaştırılıp kontrol edilip onaylandıktan sonra diplomanın aslı adaya tekrar iade edilecektir. 4 - Son altı ay içinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf.

1534 Nüfus Memuru alımı ilk olduğu için nüfus memuru alımı en düşük puanlar ilanın başvuru sonuçları açıklandığı zaman belli olacaktır.

Nüfus memuru alımı sözlü sınav soruları; Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konulardan oluşur.

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlükleri 1545 Memur Alımı ilan kılavuzu için Tıklayınız. Güvenlik araştırması arşiv formunu bilgisayarınıza indirmek için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum