1534 Nüfus Memuru Alımı Sözlü Sınavı

1534 Nüfus Memuru Alımı Sözlü Sınavı

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlükleri 1545 memur alımı başvuruları 10 Mayıs 2017’de başladı. Başvurular 22 Mayıs 2017 tarihinde sona ermişti ve adaylar merakla sonuçların açıklanmasını bekliyordu. Sonuçlar bugün itibariyle açıklandı. Adaylar bu süreçte ne

İçişlerinin Bakanlığı’nın 10 Mayıs 2017 tarihinde alımlarını başlattığı nüfus memurluğu pozisyonu için sonuçlar 26 Mayıs 2017 tarihinde belli oldu. 9 Haziran tarihinde ise adayların hangi tarihte ve saatte sözlü sınava girmesi gerektiği açıklandı. Toplamda 1534 istihdam gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanlığı sözlü mülakat için hak kazanan adayların en düşük ve en yüksek puan bilgilerini de yayınladı.

Adayların merakla beklediği sınav sonuçları, sözlü sınav yeri, sözlü sınav için hak kazanan adayların en düşük ve en yüksek puanlarını sizlere aktarıyoruz.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre lisans düzeyinde en yüksek puan alan aday 97,329 puanla Gaziantep ilini tercih etti. En düşük puan alanlar ise 80,135 puan ile Kırklareli ve Ardahan’ı sıralamalarına koydu.

Lisans düzeyinin yanı sıra önlisans düzeyi sayısal bilgileri de yayınlandı. Ön lisans düzeyinde en yüksek puan 98,704 oldu. 98,704 puanlı aday Düzce ilini tercih etti. En düşük puan alan aday 80,104 puanla Yalova iline gitmek istedi.

Sözlü sınav için hak kazanan adaylar ne yapmalı? Haberimizde belirtilen linkler aracılığıyla sonuçlara bakabilirsiniz. Mülakat listesinde belirtilen saat ve tarihe bakarak mülakatın yapılacağı Ankara Valiliği Ek Binası’na nüfus cüzdanınız da yanınızda olmak koşuluyla gitmelisiniz. 

Sözlü sınav için hak kazanan lisans mezunu adaylar listesine ve tarih,saat bilgisine ulaşmak için tıklayınız. Ön lisans mezunu adaylar listesine ve tarih, saat bilgisine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.