1583 Zabıt Katibi Alımı Uygulama Sınavı Metinleri Yayınlandı

1583 Zabıt Katibi Alımı Uygulama Sınavı Metinleri Yayınlandı

Adalet Bakanlığı Tarafından Yapılacak Olan 1583 Zabıt Katibi Alımı İçin Uygulama Sınavı Metinleri Duyuruldu. Adaylar Bu Metinler Arasından Uygulama Sınavına Tabi Tutulacak.

Adalet Bakanlığı tarafından 20 ağustos 2016 tarihinde 1560 Söleşmeli 23 kadrolu zabıt katibi alınacağı duyurulmuştu. Başvurular 22 Ağustos 2016 - 05 Eylül 2016 tarihleri arasında yapıldı. Uygulama sınavına hak kazananlar için yeni bir duyuru yayınlayan kurum Katiplik metinlerini yayınladı.

Kurum tarafından yapılan duyuru: Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı  6 ncı maddesinin 6/c bendinde “ Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)” hükmü yer almaktadır.

 Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 01 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olan kadrolu ve sözleşmeli zabıt kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak  metinler aşağıdaki linkte verilmiştir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.