16 Şehirde Güncel Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor! AFAD Başvuru Ekranı

16 Şehirde Güncel Kadrolu Memur Alımı Yapılıyor! AFAD Başvuru Ekranı

16 Şehirde güncel ve yeni kadrolu memur alımı başvuruları alınıyor. AFAD personel alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte gerekli süreç ve şartlar.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD personeli olmak için gerekli başvuru tüm detaylarını İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. AFAD tarafından iki farklı ilanla online başvuru süreci tamamlanacak. 8 kontenjana Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı yapılacak. Ayrıca 29 kontenjana da İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. İşte başvurular.

AFAD personel alımı genel şartlar

AFAD memur alımları için adayların 657 sayılı DMK’daki şartları taşıması, 35 yaşını doldurmamış olması, askerlikle ilişiği olmaması,  KPSS'den ilgili puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir. Bu kapsamda 1 Ocak 1988 tarihinden sonrasında doğanlar başvuru yapabilecektir.

Kamu personel alımı mezuniyet şartları

8 kontenjana Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı için 3 Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi KPSSP29, 3 Hukuk KPSSP4, 2 Maliye alanından başvuru yapılıyor. 29 kontenjana İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı alımı için İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanından başvuru yapılıyor.

29 İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı alımı 4 İstanbul,  2 Ankara, 2 Aydın, 2 Balıkesir, 2 Bursa, 2 Denizli, 2 İzmir, 2 Kocaeli, 2 Manisa, 2 Sakarya, 2 Tekirdağ, 1 Antalya, 1 Çanakkale, 1 Konya, 1 Muğla, 1 Samsun olmak üzere 14 farklı şehir için başvurular alınıyor.

Kamu memur alımı başvuru tarihleri

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD bünyesinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçi Yardımcısı alımı kadroları ile İl Afet ve Acil Durum Uzman Yardımcısı alımı kadroları için adaylar başvurularını hemen aşağıdaki ekran üzerinden 23 Ocak 2023 tarihi dahil olmak üzere yapabilir. İşte gerekli kılavuzlar ve başvuru ekranı:

Afet ve acil durum yönetimi denetçi yardımcısı alımı: https://isilanlarikariyer.com/d/file/afad-denetci-yardimcisi-alim-ilani.pdf

İl afet ve acil durum uzman yardımcısı alımı: https://isilanlarikariyer.com/d/file/l-afad-uzman-yardimcisi-alim-ilani.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum