2 Bin 200 PAEM Alım Şartları Belli Oldu

2 Bin 200 PAEM Alım Şartları Belli Oldu

Polis Amirleri Eğitim Merkezi tarafından 2200 alım için adaylarda aranacak şartlar açıklandı. Yapılan açıklamaya 2000 erkek 200 kadın olmak üzere toplamda 2200 personel alımı gerçekleştirilecektir. Ön başvurular ise 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olu

Polis Amirleri Eğitim Merkezi tarafından 2000 erkek ve 200 kadın olmak üzere 2200 komiser yardımcısı adayı alımı için başvuru şartları yayınlandı.

Ön başvurular 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olup 2 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular, Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Yayınlanan duyuruda adayların, Polis Akademisi resmi internet sitesi dışında yapılan duyuruları dikkate almaması gerektiği vurgulandı. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

2200 komiser yardımcısı alımı için adaylarda aranan şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, lisans mezunu veya denkliği kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 2016 ve 2017 yılında gerçekleştirilen KPSS lisans P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekmektedir. Emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için puan şartı en az 63 puan olarak açıklanmıştır.

Adayların 31 Aralık tarihi itibariyle otuz yaşından gün almamış olması gerekmektedir. (1 Ocak 1989 ve sonrası doğmuş olmak) Başvuracak adaylar sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımalıdır. Alkol, uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddeler nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, kamu haklarından yoksun olmamak, herhangi bir siyasi partiye üyeliği bulunmamak ve erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum