20 bin 127 Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı

20 bin 127 Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı

2017 yılı ilk öğretmen alımı kapsamında 20 Bin 127 sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvurular bugün başladı. Başvurular MEBBİS ve İKGM sayfaları üzerinden yapılacak. Sözleşmeli Öğretmenlik alımı başvuru sayfasından yapılabilir.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr adresinden) alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Sözlü Sınav Merkezleri listesinde belirtilen sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecektir.

Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlar öğretmen ihtiyacının karşılamak amacıyla Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında 20 Bin 127 pozisyona sözleşmeli öğretmen Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olarak Taban Puan ve Kontenjan Listesinde açıklanan alanlarda başvuru alınacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığının Şubat ayı itibarıyla açıkladığı 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen alımı için başvurular 15 Mart itibarıyla başlayacak olup 21 Mart 2017 de sona erecektir. 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSS P10 ve KPSS P121) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olanlar başvuruyu yapabilecekler.

Başvuracaklar için puan türleri ve bölümleri: KPSS P121 puan türünden Türkçe, İlköğretim Matematik bölümü, Fen Bilimleri-Fen ve Teknoloji bölümü, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehberlik, Okul Öncesi ve Sınıf Öğretmenliği alanlarından başvuru yapılabilecek. Diğer alanlardan ise KPSSP10 puan türünden başvuruda bulana bilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı Web üzerinden MEBBİS veya Bakanlık İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü İKGM sayfaları üzerinden yapılması gerekmektedir. Başvurular isteyenler için sözleşmeli öğretmen alımı başvuru sayfasına aşağıdaki link adreslerinden yapabilirsiniz.

Başvuru Şartları, Başvuruda istenecek belgeler, pedagojik formasyon, öğretmenliğe atamaya kaynak programlar, sözlü sınav ve tüm gerekli bilgiler için kılavuzu ayrıntılı incelemeniz gerekmektedir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.