20 Bin Atama İçin Tarih Belli Oldu

20 Bin Atama İçin Tarih Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 27 Haziran tarihinde Ankara’dan karayolu ile bazı programlara katılmak amacıyla memleketi Sivas’a geldi. Memleketi Sivas’ta, bazı açılışlara da katılan Bakan İsmet Yılmaz, 20 bin atama hakkında da önemli açıklamalarda bul

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 27 Haziran’da memleketi Sivas’a hem hemşehrileriyle bayramlaşmaya hem de Osman Seçilmiş Mesire Alanı’nın açılışını yapmaya gitti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın dışında, Sivas Valisi Davut Gül, Ak Parti Sivas milletvekilleri, Sivas Belediye Başkanı ve vatandaşlar da katılım sağladı.

Bakan Yılmaz, konuşmasında birçok konuya değindi. Bu konulardan birisi yeni müfredat ile ilgiliydi. Bu bağlamda 51 program hazırlandığına değinen Bakan Yılmaz, amaçlarının öğrencilere daha iyi bir eğitim vermek ve çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerleri kazandırmak olduğunu açıkladı. Normalde müfredatın her 5 yılda bir değişmesi gerektiğini belirtirken müfredatın en son 2005 yılında değiştiğini söyledi. Bu bağlamda 2010 yılında gerçekleşmesi gereken program değişikliğini şimdi yaptıklarını ve toplamda 51 program hazırladıklarını belirtti.

Atama bekleyen öğretmenlere de müjdeyi verdi. Verilen müjdeye göre mülakatları tamamlanmış olan 20 bin 127 öğretmenin ataması Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek. En çok ataması gerçekleştirilecek branş 3.570 alımla sınıf öğretmeni oldu. Bunu 2.193 alımla İngilizce öğretmeni alımı takip etti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Dünya genelinde Türkiye’nin neden ilk 10’a değil de ilk 20 içinde olduğunu açıkladı. İlk 10 ülke arasına Türkiye’nin girememesinin en büyük sebebinin eğitim olduğunu açıkladı.

İlk 20’ye girmenin de büyük başarı olduğunu açıklayan Bakan Yılmaz, ilk 10 ülke arasına girmek için çok çalışmak gerektiğini ifade etti. Yapılan konuşma sonrasında Osman Seçilmiş Mesire Alanı açılışı yapıldı ve Bakan İsmet Yılmaz ile vatandaşlar bayramlaştı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum