20 Bin Öğretmen Alımı Kontenjanlar ve Kılavuzu

20 Bin Öğretmen Alımı Kontenjanlar ve Kılavuzu

Alınacak 20 Bin Öğretmen alımına ilişkin kontenjanlar kadrolar ve Tercih Kılavuzu yazımızın sonundaki link adresinden ulaşabilirsiniz. KPSS 50 Puana almış olanlar başvuru yapabileceklerdir. Haber Detayda...

20 Bin Öğretmen alımı 15 Mar 2017 tarihinde Ön başvurular yapılacaktır. 21 Mart 2017 tarihinde Sınav Merkezi Tercihlerin alınması yapılacaktır. 27 Şubat 2017 Sözlü sınava alınacakların sınav merkezlerinin açıklanması yapılacaktır. 03 Nisan 2017 ile 24 Nisan 2017 Sözlü Sınavların yapılması olarak açıklanmıştır. 07 Nisan 2017 ile 13 Mayıs 2017 Atamaların yapılıp açıklanması olarak bildirilmiştir.

Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında 20.127 pozisyona sözleşmeli öğretmen atamak üzere Ek 1 Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesinde belirtilen alanlarda başvuru alınacaktır.

2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında atanacağı alan için puan türleri (KPSS P10 ve KPSS P121) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak, Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olması gerekmektedir.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) alınacaktır. Bu başvuruda adaylar, Ek 2 Sözlü Sınav Merkezleri listesinde belirtilen sınav merkezlerinden en fazla beş tercih yapabilecektir.

Öğretmen alımlarını yeterli düzeyde yapılmadığı ve bir çok alanda daha alımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanların boş kalmaması ve öğretmen olarak atama bekleyenlerin gözü yine yapılacak alımlarda olacaktır. Sitemiz olarak Bu alımların takipçisi olup siz değerli takipçilerimize sunacağız.

Sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin kontenjan dağılımı ve atama takvimi bugün saat 15.00’te Milli Eğitim Bakanlığı Resmi İnternet adresimizden duyurulmuştur.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.