2009 İle 2013 Arası KPSS Mağdurlarına Kanun Teklifi

2009 İle 2013 Arası KPSS Mağdurlarına Kanun Teklifi

Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) 2009 ile 2012 Yıllarını kapsayan kopya skandalıyla gündemden düşmeyen çalınan sorulardan dolayı yüz binlerce adayı mağdur eden KPSS skandalı Meclise taşındı. Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına resmen…

KPSS sınavına ilişkin olarak 2009,2010,2011,2012 yıllarında sınavlarda usulsüzlüğü ortaya çıkaran Cumhuriyet Savcılarının tutanakları ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM)’ nin kamuya KPSS sınavında usulsüzlük yapıldığı iddiaları tespit edilmişti.

KPSS mağdurlarına yönelik Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu bu mağduriyetlerin giderilmesi yönünde kanun teklifi hazırlayarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına resmen başvuruda bulundu.

Kanun teklifinin yanı sıra Milletvekili Tanrıkulu Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Teşkilat ve Görevleri hakkında değişikliğe gidilmesi yönüyle kanun teklifini TBBM Başkanlığına sunduğu açıklandı.

Kanun teklifinin detaylarında 2009 ile 2012 yıllarında Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve başarılı olan adaylar sınavların usulsüzlüğü sebebi ile mağduriyete uğrayarak alınmamışlardır.

Mağdur edilen adaylar, ÖSYM’nin düzenlediği (KPSS) Kamu Personeli Seçme Sınavında başarılı olan adaylar tespit edilerek, FETÖ/PDY Örgütünden ihraç edilen Kamu personellerinin yerlerine atamaları yönünde kanun teklifidir.

Teklifin gerekçesi ise 2014 ve 2015 yılları arasında Cumhuriyet Savcılarının FETÖ/PDY suçundan yakalanan ÖSYM çalışanlarının ve KPSS sınav soru ve cevapları hazırlayanların konumları ve iletişim ağlarının kullanılarak kendi yandaşlarına verdiklerinin ortaya çıkarak. Televizyon kanallarında haber ve gazetelerde manşet olması yeterli denildi. Ancak 2009 ile 2013 yılları arasında KPSS Sınavına giren adaylar zamanın kanun ve yönetmeliklerince kamu personeli alan kurumlarında yaş şartına bağlı olarak sıkıntısı bulunmazken, kanun teklifinin hayata geçirilmesi ile yeni mağduriyetlerin oluşmaması için haksızlığa uğramış olan mağdurlara haber sitemiz olarak çağrımız imtiyaz tanınmalıdır.

KPSS Mağdurları ile ilgili olarak farklı tarihlerde yaptığımız haberlerin detaylarını incelemek için aşağıdaki linklerden faydalana bilirsiniz.

2010 KPSS ile atama olacakmı Tıklayınız.

2010 KPSS Usülsüzlük gözaltına alındı haberimiz Tıklayınız.

Kamuya Alımlarda Yaş Şartı Kaldırılmalı 2010 KPSS Mağdurları Tıklayınız.

TBMM Darbe Komisyonu KPSS Mağdurları Açıklaması Tıklayınız.

KPSS Mağdurları atılanların yerlerine alınmalı Haberimiz Tıklayınız. 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.