2009 ve 2012 KPSS İptal Olursa Ne Olacak

2009 ve 2012 KPSS İptal Olursa Ne Olacak

2009 ve 2013 Yılları Arasında Yapılan Beş Sınavda Kopya Çekilmesi İddiası Gündeme Bomba gibi Düştü. Kamudan Yeni İhraçlar Yolda' mı Sınavlar İptal Olursa Ne Olacak.

FETÖ’ cü Jandarma Yüzbaşının itirafı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığını harekete geçirdi. Binlerce Memurun 2009 – 2012 KPSS,  2013 ALES ve YDS ile İç Denetçilik sınavına soruşturma. 15 Temmuz darbe girişimiyle ortaya çıkan gerçekler FETÖ/PDY örgütünün ne kadar tehlikeli olduğunu gözler önüne sermektedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada itirafçı Jandarma Yüzbaşı C. Ç’ nin itirafları sonrası binlerce Memuru etkileyecek soruşturmanın ayrıntıları ortaya çıktı.

15 Temmuz FETÖ/PYD darbe girişimi sonrası TSK’ dan ihraç edilen Jandarma Yüzbaşı C. Ç’ nin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada – 2012 KPSS,  2013 ALES ve YDS ile İç Denetçilik sınavlarının çalındığı haberi gündeme bomba gibi oturdu.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman itirafçı Jandarma Yüzbaşı C.Ç’ nin söylemlerinden bir kısım itiraflar şöyle Işık dershanesine başladığım sıralarda gözde bir öğrenciydim. Gözde olmam cemaatin ve dershanenin ilgisini çekmiş olsa gerek kimliğimin gizlenmesi kararı cemaat abileri tarafından verilerek başka dershaneye gönderildim. 2000 ÖSS ye girerek yüksek puan alarak Cemaat beni Kara Harp Okulu sınavlarına girmem hususunda telkinlerde bulunarak sınava girip kazanarak Mülakatı kazandım. 2004’ te,  Subay olarak göreve başladım. Görev aldığım için beraber aynı evi paylaştığım cemaat abisi evlenmem gerektiğini ve bu hususta bana yardımcı olacağını söyleyerek bilgisayarında binlerce bayan fotoğrafı göstererek şu anki eşimi ANAFEN dershanesinde öğretmen olarak  beğendim ancak kapalıydı evlenmemize 1 hafta kala başını açarak beni şoka uğratmıştı. Cemaatte’ ki kod adım M olarak verilmişti ve bana her zaman sana güveniyoruz derlerdi.

Bu güven 2010 KPSS sınavından bir hafta önce A kod adlı cemaat abisi ve benim evime gelen cemaatin büyükleri flaş bellekte 2010 KPPS sorularını verdi. Bu soruları cemaat dershanede okuyan güvenilir ve cemaate gönül vermiş ona hizmet eden canı pahasına cemaatin izinden sapmayan öğrencilere vermemiz için belirli büyüklerden telefon veya msj geldiğinde şu kişiye ( S ) koduyla verin dediğinde bizde soruları anlayarak o kişiye veriyorduk ancak binlerce lira alındığını ve hayat boyu kullanıldığının farkında bile değildim dedi. Savcı TCK221. Maddesi ile pişmanlıktan yararlanma çağrısında bulunarak lütfen itirafçı olmak isteyen elinde belge ve bilgisi olanlar adalete güvensinler ifadesinde bulundu.

2010 KPSS skandalı sonrasında kamudan binlerce memur ihraç edildi. 2009 ve 2012 KPSS’ nin iptal edilmesi durumunda kamudan yeni ihraçlar söz konusu olabilir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.