2009 Yılında Yapılan KPSS İle Memur Alımı

2009 Yılında Yapılan KPSS İle Memur Alımı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 24 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan duyuruda 2009 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile tercih alınacağı belirtildi. ÖSYM yaptığı duyuruda hangi kadrolara başvuru yapılacağını da açıkladı. İşte...

18-25 Kasım 2009 tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan tercih işlemleri yeniden gerçekleştirilecektir. İlanda yer alan bilgiye “Gümrük Müsteşarlığı Muayene Memuru” kadrosuna başvuru yapılacaktır.

Başvurular ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi internet adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Tercihler 24 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başlamış olup son başvuru tarihi 5 Eylül 2017 olarak belirtilmiştir. ÖSYM’ye posta yoluyla veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS 2009/6 kapsamında tekrar tercih alınmasının sebebi Danıştay 12. Daire Başkanlığı’nın 30 Mart 2017 tarihinde vermiş olduğu karar olarak belirtilmiştir.

Tercih edilecek kadrolar arasında Gümrük Müsteşarlığı Muayene Memuru kadroları yer almaktadır. Toplamda boş olan kadro sayısı 47 olarak belirtilmiştir.

Başvuru yapmak isteyen adaylarda aranan şartlar; 4799-Gıda Mühendisliği Lisans Bölümünden mezun olmak olarak belirtilmiştir. Tercihte bulunan adaylar 2009 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P3 puanlarına göre sıralanacak olup en yüksek puanlı adaydan başlanarak kontenjan sayısı kadar, baraj puanının üstünde olmak kaydıyla yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum