2010 KPSS Puanıyla Yeni Atama Olacak’mı

2010 KPSS Puanıyla Yeni Atama Olacak’mı

2010 KPSS mağdurlarına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ açıklamalarda bulundu. 2010 yılında KPSS mağdurlarının mağduriyeti sorusuna yeniden yerleştirme puanları ile hesaplanması yönünde her hangi bir düzenleme yapılmışmıdır.

2010 KPSS mağdurlarına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ açıklamalarda bulundu. 2010 yılında KPSS mağdurlarının mağduriyeti sorusuna yeniden yerleştirme puanları ile hesaplanması yönünde her hangi bir düzenleme yapılmışmıdır.

Mecliste soru önergesi veren CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, FETÖ/PDY üyelerinin soruları çalması veya elde ederek kamuya yerleşmek isteyen 2010  KPSS mağdurlarına ilişkin soruyu cevaplamasını Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın cevaplamasını istedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Resmi gazetede yayımlanan 17 Ağustos 2016 tarihli 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6’ ıncı maddesi ve 10 – 11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan KPSS genel kültür ve genel yetenek sonuçları esas alınarak ataması yapılan kamu personeli işleminin geçerliliği devam eder, dedi. Ancak sınav soruları ve cevapları sınav yapılmadan önce veya sınavdan sonra kamuya atananların atamaları iptal edilir. 2010 KPSS Lisans genel kültür ve genel yetenek sınav soru ve testleri hukuka aykırı olarak elde ettiği tespit edilen kişi ve kişilerin kamu kurumundan Mahkeme kararı ile ihraç edileceğini belirtti.

Bakan Yılmaz, 2010 KPSS lisans genel yetenek ve genel kültür ile ataması iptal edilerek mahkeme kararı ile ihraç edilecek kişilerin kadrolarının yerine 2010 KPSS Lisans puanıyla mağdur olan kişilerin yeniden atanmasını düzenleyen yasal bir düzenlenme olmadığını belirtti.

Kanun Hükmünde Kararnamenin 670 ve 675 sayılı açıklamasında ise Resmi gazetenin 29 Ekim 2016 tarihli yürürlüğe giren 675 sayılı KHK’ ın 17’inci maddesi üçüncü fıkrası 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6’ıncı maddesinde ise 2010 KPSS sınavından kaynaklanan davalarda akraba veya dost ilişkileri gösterilerek idareler aleyhine tazminat, avukatlık ücretlerine yargılama giderine hüküm olunmadığı madde hükümleri yürürlüğe girdiği tarihte KPSS soru ve cevapların hukuka aykırı sınav öncesi ve sonrasında adli işlem başlatılarak, soruşturma ve yargılama yapılır ifadeleri konulmuştur.

2010 KPSS sınav soru ve cevapların illegal şekilde çalınıp lisans genel kültür ve genel kültür sorularının ele geçirenler hakkında ilgili Kanun Hükmünde Kararnamenin 670 ile 675 sayılı KHK ile anılan tarihte soruları çalanların Devlet Memurluğundan çıkarılacağını ve 2010 yılından çıkarılacağı tarihe kadar almış olduğu maaşlarını geri alınacağı kaydedildi. Konu ile ilgili olarak Devlet Personel Başkanlığınca her hangi bir düzenleme olmaması sebebiyle yapılacak bir işlemin olmadığı belirtilmektedir, denildi.

2010 KPSS ile ilgili olarak mağduriyetlerin giderilmesi adına haber siteniz olarak yapmış olduğumuz bir kaç haberi inceleyebelirsiniz.

2010 KPSS usulsüzlük yapanların temizliği kapsamında haberimiz için TIKLAYINIZ

2010 KPSS mağdurları atılan kopyacıların yerine alınmalı haberimiz için TIKLAYINIZ

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.