2014 KPSS İle Yapılacak Atamada Kontenjanı Arttırılmalı

2014 KPSS İle Yapılacak Atamada Kontenjanı Arttırılmalı

Son yıllarda merkezi alımlar ile yapılan atamalardaki kontenjanlar azalmakta. 2014 KPSS sonuçları ile memur olarak atanmayı bekleyen adayların hayalleri yıkılmış durumda. Özellikle de lise ve önlisans düzeyinden atama bekleyen adaylar son atamada kendiler

Kamu Personeli Alımı olarak, kamu ve özel iş ilanları yanında, problem yaşayan tüm kesimlerin sesi olmaya çalışacağız. İş ilanlarını en hızlı ve doğru şekilde yayınlayarak iş arayan insanlara yardımcı oluyoruz. Dün PTT’nin 1038 personel alımı ilanını tüm sitelerden daha önce vererek bu anlamda ilklere imza atmaya devam ediyoruz.

Son yıllarda KPSS ile yapılan merkezi alımlarda; gerek lisans gerekse ön lisans ve lise düzeyinden atanmayı bekleyen adaylara çok az bir kontenjan ayrılıyor. Bu konuyu daha önce lisans mezunları için gündeme getirmiş, KPSS ile yapılan merkezi alımlara neden az kontenjan ayrıldığını ifade etmiş, ayrılan kontenjanların yetersiz olduğunu bu sayının arttırılması gerektiğini ifade etmiştik.

Bu haberimizde ise herkesin unuttuğu önlisans ve lise düzeyinden KPSS’ye giren adaylara yapılan haksızlığı açıklamaya çalışacağız. Takipçilerimizden bu yönden çok mesaj geldiği için, lise önlisans düzeyinden sınava giren adayların sesi olalım istedik. 2014 KPSS’ye ; lise düzeyinden 1.683.696 aday, ön lisans düzeyinden 779.314 aday girmiştir. 2014 KPSS sonuçları ile bugüne kadar 3 atama yapılmıştır. Yapılan 1. Atamada lise mezunlarına 530, önlisans mezunlarına 775 adet, 2. Atamada lise mezunlarına 2035, önlisans mezunlarına 4120, 3. Atamada ise lise mezunlarına 145, önlisans mezunlarına 575 kontenjan ayrılmıştır.

2014 KPSS sonuçları ile bugüne kadar yapılan merkezi 3 atamada toplamda lise mezunlarına 2710, önlisans mezunlarına 5470 kontenjan ayrılmıştır. 2014 KPSS’ye giren lise ve önlisans adayları ile atananları kıyasladığımızda; sınava girip memur olanların oranı %1’i dahi bulmamaktadır. Bunun için 2014 KPSS sonuçları ile yapılacak olan son merkezi alımda lise ve önlisans düzeyinden sınava giren adayların kontenjanı arttırılmalıdır. Atama bekleyen adayların bu tür haberlerle seslerini duyurmaları yerinde olacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum