2016-2017 Eğitim Yılı Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursları

2016-2017 Eğitim Yılı Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursları

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrencilerine verilen Ortaöğrenim Bursu ile üniversite öğrencilerine verilen Yükseköğrenim burs başvurusu açıklandı.

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2016 - 2017 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında bakanlık internet sitesinden alınacaktır. Bu eğitim döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğünce yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine verilen eğitim yardımı için başvurular da internet üzerinden alınacak olup başvuru tarihleri aşağıdaki belirtilmiştir.

2016-2017 tarihli burs başvuru tarihleri şöyle; Orta öğretim bursu 19 Eylül 2016 ila 19 Ekim 2016 tarihleri arasında, Yüksek Öğrenim bursu 15 Eylül 2016 ila 30 Ekim tarihleri arasında ve Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim bursu 15 Eylül 2016 ila 30 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir. Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin, Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Yükseköğrenim Burs sonuçları Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından belli olmaktadır. Kendisine Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs çıkan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan faydalanamamaktadır. Burs başvuru değerlendirme ve sonuç açıklama dönmelerine ilişkin duyurular bakanlık internet sitesinden takip edilecektir.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.