2016-2017 Ortaöğretim Burs Sonuçları

2016-2017 Ortaöğretim Burs Sonuçları

Bilindiği üzere Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” sonuçlandı.

Ortaöğretim Burs Başvuruları sonuçlandı sayfanın sonundaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilindiği üzere Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2016 - 2017 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında bakanlık internet sitesinden alınmıştır. Bu eğitim döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğünce yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine verilen eğitim yardımı için başvurular da internet üzerinden alınan başvurular sonuçlandı.

2016-2017 tarihli burs başvuru tarihleri şöyle; Orta öğretim bursu 19 Eylül 2016 ila 19 Ekim 2016 tarihleri arasında, Yüksek Öğrenim bursu 15 Eylül 2016 ila 30 Ekim tarihleri arasında ve Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim bursu 15 Eylül 2016 ila 30 Ekim tarihleri arasında yapılmiştır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir. Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin, Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmiştir.

Yükseköğrenim Burs sonuçları Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından belli olmaktadır. Kendisine Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs çıkan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan faydalanamamaktadır. Burs başvuru değerlendirme ve sonuç açıklama aşamaları bitmiş olup ortaöğretim lise bursları sonuçlanmıştır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.