2016 KPSS ÖABT Sınav Sonucu Açıklandı

2016 KPSS ÖABT Sınav Sonucu Açıklandı

ÖSYM tarafından 02 Eylül 2016 tarihinde sonuç açıklaması Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) olarak duyurmuştur. Haber detay açıklaması aşağıda bildirilmiştir.

Yapılan açıklamada 20 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan ve  toplamda 17 alanda 850 sorudan oluşan  2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi madde analizleri incelenmiş ve cevap anahtarları kontrolleri tamamlanmış itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiştir.

Kimya Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 5. sorunun A olarak girilmiş cevabının D olarak değiştirilmesine, Rehber Öğretmenliği temel soru kitapçığındaki 17. sorunun iptal edilmesine, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 37. ve 39. soruların iptal edilmesine, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 8. sorunun iptal edilmesine, Türkçe Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 14. ve 46. soruların iptal edilmesine, 43. sorunun E olarak girilmiş cevabının C olarak değiştirilmesine, karar verilmiştir. İptal edilen sorularla ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek değerlendirme işlemleri tamamlandı.

KPSS 2016 Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavına yapılan itirazlar yerinde görülmüş olup bu alanlarda sınava giren öğrencilerin mağdur edilmemeleri için yapılan çalışma sonuçlarıdır. Yapılan açıklamada 5. Soru ve 43. Sorunun cevap anahtarında yanlış kodlandığından cevap şıkkının değişikliğine karar verilmiştir. Rehberlik 17. Soru, Sosyal Bilgiler 37 ve 39 soru, Türk Dili ve Edebiyatı 8. Soru ve Türkçe 14. Ve 46 sorularda iptal edilmiştir. Toplamda 8 değişmiş veya iptal edilmiş soru testi bulunmaktadır.

Sınav sonuçları 2 Eylül 2016 günü internet adresinden açıklanmıştır. Adaylar ÖSYM sınav sonuçları bölümünden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

2016 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı sayısal veriler.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.