2016 KPSS Puanları Ne Zaman Geçerli Adaylar Ne Yapacak

2016 KPSS Puanları Ne Zaman Geçerli Adaylar Ne Yapacak

ÖSYM tarafından Yapılan 2016 KPSS Sınavı Sonucuna Göre Alınan Puanlar Ne Zaman Geçerli. Adayların Yapması Gerekenler Neler. Kimler Açıktan Atamaya Başvurabilecek.

ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS Ortamöğretim (lise) sınav sonuçlarının açıklanması ile beraber adayların kafasında bir çok soru işareti oldu. Sitemize ulaşan en çok soru ise 2016 KPSS Puanları ne zaman geçerli, KPSS puanıyla nerelere başvurabilirim, KPSS puanım açıktan atama için geçerli mi, gibi bir çok soru sorulmaktadır.

Adayların bilmesi gereken en önemli ayrım 2 farklı alım olması. Biri KPSS Merkezi Atama Tercihleri, diğeri ise Kurumların ilan yayınlayarak açıktan personel alması.

KPSS Puanları adaylar Merkezi Atamayla atanana kadar veya bir sonraki sınava kadar geçerlidir. Bir aday hem Merkezi Atamalara hemde Açıktan Atamaya başvurabilir.

Merkezi atamalarda KPSS minimum puan şartı yok puanı olan herkes kendi bölümünden veya mezun olduğu düzeyden (ortaöğretim mezunları için 2001 herhangi bir ortaöğretim, önlisans mezunları için 3001 herhangi bir önlisans, lisans mezunları için 4001 herhangi bir lisans mezunlarının) alımlara başvurabilecekler.

Açıktan atamada ise durum yine benzer adayların yapması gereken kurumların yayınladığı bütün personel alımlarını sitemizin Askeri Alımlar , Memur Alımı ve İşçi Alımı sayfalarından takip ederek kendi bölümünden veya bölüm şartsız olan ilanlara başvuru yaparak atanabilirler. Sitemizi takip ederek kamuya yapılan tüm personel alımlarına ulaşabilirsiniz.

2016 KPSS Puanları bu günden itibaren geçerli olup, 2014 KPSS puanıyla artık ilan yayınlanmayacaktır. Bu gün itibariyle yayınlanan tüm ilanlarda KPSS 2016 puanları ile alım yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.