2016 KPSS’siz Memur Olma Şartları Sınavsız Memur Alımı

2016 KPSS’siz Memur Olma Şartları Sınavsız Memur Alımı

2016 yılında da birçok kamu kurum ve kuruluşu KPSS şartı aramadan memur alımı yapacağını açıkladı. Sınavsız memur alımı yapan kurumlar bulunmaktadır, 657 Sayılı Devlet Memuru Kanunu'na istinaden KPSS şartı aranmadan memur alımı yapılabilecek.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre ; FETÖ darbe girişimi sonrası binlerce memur kurum ve kuruluşlardan ihraç edildi.Bu sıralarda herkes sınav şartı olmadan memur nasıl olunur sorusunu düşünüyor. KPSS olmadan memur olabilmek için iki adet seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi çocuk esirgeme kurumunda büyümüş olmak diğer birisi ise sınavsız memur alımı yapan kurumlara başvuruda bulunmaktır.  Alım yapmadan önce KPSS şartı aramasa da hepsi belirli şartların yerine getirilmesini isteyecektir. Özellikle belirli başlık dillerin bilinmesi, belli sertifikalara sahip olunması ve en önemlisi de mülakat aşamasıdır. Sınavsız memur olmak isteyen vatandaşlar öncelikle alım yapan kurum ve kuruluşların son dakika açıklamalarını iyi takip etmeleri gerekiyor.

SINAVSIZ MEMUR ALIMI NASIL YAPILIYOR?

Öncelikli olarak herkesin hayalini kurduğu memur olmak için KPSS'ye giren adayların şansı daha yüksek. Ancak aşağıda belirtmiş olduğumuz kurumlar bu alımları yılda belli seferlerde yapmakta ve az kontenjan oluşturmaktadır. KPSS şartı aramaksızın alım yapacak olan kurumlar bunlar olup bunlara başvuru için ise beklemek gerekmektedir. Her kurum kendi ihtiyacı olduğu doğrultuda açıklama yapacak ve belirli bir kontenjan belirtecektir. Alım yapmadan önce KPSS şartı aramasa da hepsi belirli şartların yerine getirilmesini isteyecektir. Yani sınav olmasa da basit birkaç şart sunacaktır.

2016 SINAVSIZ MEMUR ALIMI

2016 yılında da birçok kamu kurum ve kuruluşu KPSS şartı aramadan memur alımı yapacağını açıkladı.KPSS şartı olmadan memur alımı yapan kurumlar ya kendi sınavlarını yapıyorlar ya da adayları mülakata tabi tutuyorlar. Sözleşmeli olarak çalışma fırsatınız doğduğu gibi kadrolu olarak da iş bulabiliyorsunuz.

KPSS ŞARTI ARAMADAN MEMUR ALIMI YAPAN DEVLET KURUMLAR

Sınavsız Memur Alımı Yapan Kurumlar bulunmaktadır, 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 59. Maddesinde yer alan istisnai kadrolara Kpss Şartı aranmadan Memur Alımı yapılabilecek. Memur olarak göreve başlamak isteyen kişilerden yalnızca belirli şartların taşınması istenmektedir. İşte KPSS şartı aramadan memur alımı yapan kurumlar:

Cumhurbaşkanlığı Memurlukları, TBMM Memurlukları, Bakan Yardımcılıkları, Başbakan Müşavirleri, Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, I.Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat kadroları, TOKİ, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı KPSS’siz personel alımı yapacak kurumlar arasında yer almaktadır.

Ayrıca Başbakanlık ve Bakanlık Müşavirliği kadroları ile Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları, TUİK, – AB Bakanlığı Memurlukları, Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu, Bakanlar Kurulu Sekreterliği, Milli Savunma Bakanlığı, Özel Kalem Müdürlükleri, Vali Kadroları, Diyanet, MİT, Milli Savunma Bakanlığı ve Anayasa Mahkemesi de KPSS’siz memur alımı yapacak kurumlar arasındadır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum