2016 Lise ve Önlisans KPSS Başvuru Tarihleri

2016 Lise ve Önlisans KPSS Başvuru Tarihleri

Lise ve Önlisans mezunları için KPSS iki yılda bir yapılıyor. Yapılan bu sınav sonuçları iki yıl geçerli olup; iki yıl içerisinde bu sınav puanı ile 4 merkezi atama yapılıyor. Peki 2016 lise önlisans KPSS başvuru tarihleri ne zaman başlıyor? Lise önlisans

Kamu Personeli Alımı olarak, lise ve önlisans mezunlarının başvuru yapabileceği kamu iş ilanlarını yayınladığımız gibi; lise ve önlisans mezunlarının nasıl devlet memuru olabileceği konusunda da yardımcı oluyoruz. Lise ve önlisans mezunlarının devlet memuru olabilmeleri daha çok KPSS ile yapılan merkezi atama ile oluyor. Çok az sayıda da olsa, kurumların kendi yapmış olduğu sınavlar ile de lise önlisans mezunları devlet memuru olabilir.

Lise ve önlisans mezunları için KPSS iki yılda bir yapılıp sonuçları iki yıl geçerli oluyor. Lise ve  önlisans mezunlarının gireceği KPSS çift yıllarda yapılıyor. (Örneğin 2010, 2012, 2014, 2016, 2018 gibi) 2014 yılında yapılan KPSS sonuçları ile son kez bu ay içerisinde merkezi alım ile memur alımı yapılacak. 2016 lise önlisans KPSS başvuru tarihleri ne zaman başlıyor? 2016 lise önlisans KPSS ne zaman yapılacak? Bu sınava kimler başvurabilir?

2016 lise önlisans KPSS başvuruları; 9 Ağustos 2016 Cumartesi Günü başlayıp, 24 Ağustos 2016 Pazar Günü mesai bitimi ile sona eriyor. 2016 önlisans düzeyindeki KPSS 22 Ekim Cumartesi Günü, 2016 ortaöğretim düzeyindeki KPSS 23 Ekim Pazar Günü yapılacaktır. Peki; 2016 ortaöğretim önlisans düzeyindeki KPSS’ye kimler girebilir?

KPSS Sonuçları iki yıl için geçerli olduğu için; lise düzeyinde, ortaöğretimden mezun olanların girebileceği gibi 11. ve 12. Sınıflarda okuyan öğrencilerde girebilir. Önlisans düzeyinde ise; herhangi bir önlisans bölümünden mezun olanların girebileceği gibi 1. Ve 2. Sınıflarda okuyanlarda başvurabileceklerdir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum