2016 Ocak Öğretmenlerin Eş Durumu Kontenjanları

2016 Ocak Öğretmenlerin Eş Durumu Kontenjanları

Öğretmenlerin sabırsızlıkla beklediği özre bağlı yer değiştirmenin ikinci aşaması olan tercihler, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından, öğretmenlerin yer değiştirme kontenjan listesi açıklandı.

Öğretmenlerin heyecanla beklediği özre bağlı yer değiştirmenin ikinci aşaması olan tercihler, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından,      2016 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme 2. Aşama Başvurusu ve Kontenjan Listesi açıklandı.

Herhangi bir özre bağlı olarak yer değiştirmek isteyen öğretmenler, birinci aşama olan özre bağlı yer değiştirme başvurularının kabul edilmesi ve onay Süreci 7-13 Ocak 2016 tarihleri arasında yapmış olup, ikinci aşama olan tercihlerin yapılmasını sabırsızlıkla bekliyorlardı. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün daha önce yapmış olduğu açıklamaya göre, ikinci aşama tercihlerin yapılması ve onay süreci 18-21 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecekti. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 18 Ocak 2016 Pazartesi Günü akşam saatlerinde; 2016 Ocak Ayı Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme 2. Aşama Başvurusu ve Kontenjan Listesini açıkladı.

Yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin, 18-21 Ocak tarihleri arasında tercihlerini yapmaları gerekiyor. Öğretmenler tercihlerini yaptıktan sonra, 25 Ocak 2016 tarihinde atamalar gerçekleştirilecektir. Öğretmenlere tebligat ve öğretmenlerin bulundukları yerden ilişik kesme işlemleri ise 26 Ocak 2016’dan itibaren başlayacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.