2016 YGS Provası 29 Şubat Pazartesi Günü Burada Olacak

2016 YGS Provası 29 Şubat Pazartesi Günü Burada Olacak

Kamu Personeli Alımı olarak YGS ve LYS sınavlarına girecek olan adaylara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Kamu Personeli Alımı olarak Sebat Yayınları ile yaptığımız anlaşma gereği; Sebat Yayınlarının yapacağı tüm Türkiye Geneli YGS ve LYS denemelerinin onl

Kamu Personeli Alımı olarak YGS ve LYS sınavlarına girecek olan adaylara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Kamu Personeli Alımı olarak Sebat Yayınları ile yaptığımız anlaşma gereği; Sebat Yayınlarının yapacağı tüm Türkiye Geneli YGS ve LYS denemelerinin online deneme ve çözümlerine sitemizden ulaşabileceksiniz.
Sebat Yayınlarının hazırlamış olduğu ilk Türkiye Geneli Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı Provası, 27-28 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri yurt genelinde yapılacaktır. YGS Denemesi yapıldıktan sonra online deneme ve çözümlerine adaylar buradan ulaşabilecekler.

Sebat Yayınları, YGS 2016 için bir tane Türkiye Geneli YGS Denemesi yapacak olup; 2016 LYS için 5 adet Türkiye Geneli LYS denemesi yapacaktır. 2017 YGS için 10 adet Türkiye Geneli Deneme sınavı ve 2017 LYS için 5 adet Türkiye Geneli Deneme Sınavı hazırlayacak olup; Sebat Yayınlarının yapacağı bütün deneme sınavlarının online deneme ve çözümlerine, Sebat Yayınları ile yapmış olduğumuz anlaşma gereği tüm deneme sınavlarına sitemizden ulaşabileceksiniz. 27-28 Şubat Cumartesi ve Pazar Günleri yapılacak olan denemeye giremeyecek adayların sitemizi takip edip, 29 Şubat Pazartesi Günü itibarıyla online deneme ve çözümleri sitemizden yayınlandıktan sonra bu denemeyi çözmeleri yerinde olacaktır. YGS Denemesine girecek olan 10 bin civarında adaylarda sitemizi takip edip deneme çözümlerine ulaşabilirler.

YGS’de; Türkçe 40 soru, Sosyal Bilgiler 40 soru, Temel Matematik 40 soru ve Fen Bilimleri 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru çıkıp, adaylara 160 dakika süre veriliyor. 2016 YGS 13 Mart Pazar Günü gerçekleştirilecektir. Adayların sınavda neler yapması gerektiği konusunda, Sebat Eğitim Kurumlarının rehberlik servisinin yapacağı açıklamaları siz değerli okuyucularımız için sınavı yakın bir tarihte buradan paylaşacağız.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.