2016 YGS Sonuçları Açıklandı

2016 YGS Sonuçları Açıklandı

13 Mart 2016 Pazar Günü gerçekleştirilen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın sonuçları açıklandı. 2016 YGS Sonuçlarının açıklanması ile birlikte; ÖSYM’nin yayınladığı verilere göre 2016 YGS’nin 2015 YGS’ye göre daha kolay olduğu görüldü

13 Mart 2016 Pazar Günü gerçekleştirilen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nın sonuçları açıklandı. 2016 YGS Sonuçlarının açıklanması ile birlikte; ÖSYM’nin yayınladığı verilere göre 2016 YGS’nin 2015 YGS’ye göre daha kolay olduğu görüldü. ÖSYM dün iki sorunun iptal edildiğinin bir sorunun da cevabını değiştirdiğini duyurmuştu.

ÖSYM, bugün yaptığı açıklamada; iptal edilen iki sorunun bütün adaylar için doğru değerlendirdiklerini belirtti. ÖSYM’nin açıkladığı sonuçlara göre; Türkçe, Temel Matematik ve Fen Bilimleri Testlerinde 2015 YGS’ye göre başarı artarken, Sosyal Bilimler Testinde bir değişikliğin olmadığı gözlendi. Adayların 2016 LYS’ye girebilmeleri için herhangi bir puan türünden en az 180 puan almış olması gerekiyor.

Yüksekokul ve açıköğretim fakültelerine kayıt yaptırmak isteyen adayların; herhangi bir puan türünden en az 150 puan almış olması gerekiyor. 2016 YGS Sonuçlarının açıklanması ile birlikte; 2015 YGS’ye göre puanların daha yüksek sıralamaların düştüğü, yüksek puanlarda ciddi yığılmaların oluştuğu gözlendi.

Yaptığı netlere göre sıralamalarını daha yüksek bekleyen öğrenciler hayal kırıklığına neden oldu. Yüksek puanlarda yığılmaların olması ile birlikte LYS daha da önem kazandı. Şimdiden LYS’den sonra sıralamalarda ciddi değişikliğin olacağı değerlendiriliyor.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.