2016 Yılı Kadroları Merkezi Atama İçin Kullanılmalı

2016 Yılı Kadroları Merkezi Atama İçin Kullanılmalı

Geçmiş yıllara nazaran, 2014 KPSS Sonuçları ile şuana dek yapılan 3 merkezi atamada da çok az sayıda atama yapılmış olup; sınava giren yüzbinlerce aday hayal kırıklığı yaşamıştır. 2014 KPSS Sonuçları ile yapılacak olan son atamada yetkililerin bu hatadan

Son yıllarda KPSS merkezi alımlarla, Kamu Personeli Alımlarında ciddi düşüş yaşanmakta. Buna yol açan sebeplerin başında ise, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kamu Personeli Alımı yaparken kendi bünyesinde yapmış oldukları sınavlar ve mülakatlar ile personel almaları yol açmaktadır.

Bu durum özellikle de, 2014 yılında KPSS’ye girip atanmayı bekleyen binlerce adayı mağdur etmiştir. Çift sayılı yıllarda yapılan KPSS Sonuçları baz alınarak 4 kere merkezi atama yapılıyor. 2014 KPSS Sonuçlarına göre de şimdiye dek 3 atama yapılmış olup, bu puan sonuçlarının baz alınacağı son bir atama daha yapılacaktır. Şimdiye kadar yapılan bu 3 atamada verilen kadro sayısı beklentilerin ve olması gerekenin çok altındaydı. Özellikle de 2014 KPSS Sonuçları ile yapılan 3. Atama olan 2015/2 Kasım atamasında 2159 kadro tahsisi yapılarak, atanmayı bekleyen adayların tepkisine yol açmıştı. Kimi Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro tahsisi hakkı olduğu halde bu haklarını 2015/2 Kasım atamalarında kullanmamaları hiç şık olmamıştı.

2014 KPSS Sonuçlarına göre yapılacak olan son atama olan 2016/1 atamasına verilecek kadro sayısının arttırılması kaçınılmaz bir durumdur. Eğer bu atamada da diğerlerinde olduğu gibi, verilecek olan kadro sayısı düşük sayıda tutulursa, sınava giren yüzbinlerce adayın hayalleri yıkılmış olacaktır.

Kamu Personeli Alımı olarak, 2016/1 KPSS Tercihlerinde, daha önceden yapılan hatalar yapılmayıp, atanmayı bekleyen yüzbinlerce kişiyi memnun edecek ciddi sayıda bir kadro tahsisi gerçekleştirilmesi uygun olacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.